שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "30 שנה הסתירה חב' הסיגריות נזקי העישון הפסיבי"
  במאמר מיוחד חושפים חוקרים כי ענק הטבק "פיליפ מוריס" ערך מספר רב של מחקרים שגילו קשר ישיר בין עישון פאסיבי להופעת גידולים סרטניים והתמכרות. במקום, בחרו בחברה לפרסם מאמרים התוקפים מחקרים בדבר הסכנות שבעישון הפאסיבי

  ענק הטבק "פיליפ מוריס" ידע על סכנות העישון כבר לפני 30 שנה אך בחר להסתירו מהציבור, כך טוענים חוקרים במאמר המופיע היום במהדורת אינטרנט מוקדמת של כתב העת היוקרתי The Lancet. לדברי החוקרים, מסמכים שפורסמו בשנת 1988 בתביעה כנגד החברה, גילו כי כבר אז ידעו בחברה על המרכיבים הממכרים שבטבק, ועל נזקי העישון הפאסיבי המסוכן יותר מהעישון האקטיבי.

   

  ראש צוות החוקרים שכתבו את המאמר, ד"ר פסקל דיתלם מז'נבה, ועמיתיו, מצאו את המסמכים שהוסתרו לדבריהם. בהתבסס על הממצאים, אמרו החוקרים כי הנתונים
  מצביעים על כך שעל אף שבחברה ידעו על ההתמכרות לסיגריות, ועל הסכנות הבריאותיות מהעישון הפאסיבי, בחרו ב"פיליפ מוריס" להסתיר את המידע מהציבור.

   

  מעבדת המחקר של "פיליפ מוריס" – INBIFO, ערכה מספר רב של מחקרים שבדקו את תוצאות העישון הפאסיבי בחיות מעבדה. כבר בשנת 1982 מצאו החוקרים כי חולדות שנחשפו לעישון פאסיבי, סבלו מגידולים קשים ברירית האף. עוד נתגלה כי החיות הנבדקות לקו בסרטן רירית האף לאחר החשיפה לעשן הסיגריות.

   

  עם זאת, בחרו בפיליפ מוריס שלא לפרסם אף אחד מהמחקרים שערכו. במקום, התמקדה החברה בפרסום מאמרים שתקפו מחקרים בדבר נזקי העישון והקשר שלהם לסרטן הריאות. באחד המקרים, פורסם מחקר שהציע כי שתיית תה ירוק הוא הגורם לגידולים בריאות, ולא עשן הסיגריות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ג'ניפר פוסטר
  עישון פאסיבי. גידולי סרטן חמורים
  צילום: ג'ניפר פוסטר
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים