שתף קטע נבחר

איילון: כניסה לפוליטיקה - רק כדי להיות רה"מ

בראיון לעיתון "כותרת" משגר עמי איילון הצהרת כוונות: "אני לא פוסל כניסה לחיים פוליטיים ואני לא רחוק מזה. אם אכנס, זה יהיה כדי להיות ראש ממשלה, נקודה". בראיון הוא תוקף את נתניהו וברק ופוסק: "שרון הוא אחד האסטרטגים האחרונים שנשארו"

ראש השב"כ לשעבר, האלוף במילואים עמי איילון, מכוון גבוה. מאוד גבוה. בראיון למגזין "כותרת" הוא מכריז: "יש לי התלבטות קשה, אני לא פוסל כניסה לחיים הפוליטיים ואני לא רחוק מזה. אני לא פוסל את האפשרות שאני אוביל את המערכת הפוליטית ואני לא פוסל את האפשרות שאסייע לה".

 

בראיון מצהיר איילון כי אם אכן ייכנס לפוליטיקה, אין לו כוונה "להיות חבר-כנסת מן השורה". אם וכאשר ייכנס, "זה יהיה כדי להיות ראש ממשלה, נקודה".

 

את שר האוצר וראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, הוא תוקף בחריפות: "ביבי לא ראוי לשוב להיות ראש ממשלה, הוא האיש שאני הכי פחות יודע לאן הוא הולך". גם אהוד ברק לא זוכה אצלו לתשבוחות: "אני לא יכול להגיד שברק למד את הלקח, אני לא מזהה אהוד חדש".

 

דווקא לראש הממשלה הנוכחי, אריאל שרון, חולק איילון מחמאות: "הוא אחד האסטרטגים האחרונים בישראל". את מותו של ערפאת הוא מזהה כהזדמנות פז לחדש את האמון בין הצדדים והתהליך כולו, "אבל זה תלוי רק בנו".  

 

בחודשים האחרונים עומד איילון, לצדו של ד"ר סרי נוסייבה, בראש "המפקד הלאומי". יחד החתימו השניים מאות-אלפי ישראלים ופלסטינים על מספר עקרונות מפתח, כדי שאלה ישמשו כבסיס להסדר הקבע. ישראל, לפי אותו מסמך, תחזור לגבולות 67', ואילו הפלסטינים יוותרו על זכות השיבה.

 

בתקופה האחרונה גברו הלחצים על איילון, בניסיון לצרפו למערכת הפוליטית. הוא נועד עם כמה מהמתמודדים בעבודה, עם ח"כ אופיר פינס, ואף עם פעילי ליכוד. עם ח"כ פינס, אגב, נפגש פעמיים והיות ולא הביע עדיין תמיכה באיש מהמועמדים הקיימים, ההערכה היא כי ייתכן ויבחר לתמוך באיילון.

 

אלה שמצפים בכיליון עיניים לכניסתו של איילון לפוליטיקה שאבו עידוד מהופעתו הפומבית בעצרת למען היציאה מעזה, שנערכה בכיכר רבין. איילון דיבר על הצורך בנסיגה מהרצועה, אך תקף את מחנה השמאל ש"לא השכיל לחבק את המתנחלים ולהרחיב את שורותיו בקולות המרכז".  


פורסם לראשונה 11/11/2004 22:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
לא בשביל להיות ח"כ. איילון
צילום: אביגיל עוזי
צילום: סבסטיאן שיינר
"לא מזהה אהוד חדש". ברק
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: אלכס קולומויסקי
"לא ראוי". נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים