שתף קטע נבחר

מופעי חנוכה: מדריך הנחות
מחזמר, הצגה, הופעת מחול או תיאטרון בובות - גם בחנוכה הקרוב יתחרו הפקות רבות על ליבם של הילדים. המחירים הרשמיים אמנם גבוהים, אבל יש דרכים רבות להוזיל את מחירי הכרטיסים ב-50% ואף יותר

בעוד כחודש יפרוץ חג החנוכה, אבל הילדים כבר מוצפים פיתויים להצגות, ובעיקר מחזות זמר. ערוצי הילדים בטלוויזיה, פרסומים בתקשורת, חסויות של חברות מסחריות ומבצעים של חברות מזון מזמינים לפתוח את הארנקים, וקוראים לילדים להצטרף לחוויה תיאטרונית בחנוכה.

 

התחרות העזה בין המפיקים על לב הילדים וכיס הוריהם נותנת בעצם הזדמנות לילדים לראות סוף-סוף הופעה חיה ולא על מסך הטלוויזיה, לחוש אווירה של תיאטרון ולשבור את החופשה הממושכת בבילוי מחוץ לבית. הבעיה היא המחיר. מחיר כרטיס למופע עומד על 149 שקל (במחזמר אלאדין המחיר אף מגיע ל-159 שקל) - אבל אפשר להוזיל אותו בדרכים רבות ולהגיע להנחה של יותר מ-50%.

 

חברות כרטיסי האשראי מובילות את ההנחות, אך הן עושות זאת תמורת
נקודות. כדאי לבדוק אם אמנם הצטברו מספיק נקודות או שצריך לשאול אותם מבני משפחה וחברים. כך או כך, כדאי לזכור שההמרה לנקודות כמוה ככסף. ישראכרט קיבלה בלעדיות להטבות בהצגות רבות, והיא המובילה בתחום. בחברה מדווחים, כי בשנה שעברה נרשם גידול של 25% בכמות המימושים, שהסתכמה ב-50,000 מימושי כוכבים.

 

דרך נפוצה אחרת להוזיל את הכרטיסים היא לבדוק את מבצעי המכירות דרך ועדי העובדים שלכם, של בני משפחתכם, של חברים ואם אפשר, אז גם של השכנים. כרטיסים באמצעות ועדי עובדים עולים בין 90-65 שקל, אך כדאי להזמין אותם בהקדם. גם לרשות חברי מועדון חבר לאנשי צבע הקבע עומדות הצעות רבות להנחות (פרטים באתר האינטרנט של המועדון).

 

אשר לשיתופי הפעולה המסחריים עם גופים שונים, המעניקים הנחות. ברוב המקרים יש לגשת עם השובר או החשבונית למשרדי הכרטיסים או לברר את הפרוצדורה לרכישת הכרטיסים בטלפון. מדי יום מגיעות הפקות ההצגות להסכמים נוספים עם בתי עסק וחברות על הנחות, כך שכדאי לעקוב אחר הפרסומים ולחפש את ההנחות.

 

מעבר למחיר הכרטיס, כדאי לשים לב גם לגודל האולמות. ככל שהאולם גדול יותר, כך הילד שיושב רחוק עלול לצאת מתוסכל. מומלץ גם לבדוק את התכנים ולשאול את עצמכם האם הפקות הענק שוות את ההוצאה, או שכדאי להסתפק בהצגות הקטנות והאיכותיות, הצנועות גם במחיר. כך או כך, המדריך שלנו כולל את שמות המשתתפים בכל הצגה, שהרי זה מה שעובד על הילדים בבחירה.

 

בעיקר מחזמר

 

פסטיגל 2004 (עם נינט טייב, מאיה בוסקילה, הראל מויאל, רוני סופרסטאר, הראל סקעת, אגם רודברג, טוביה צפיר ואחרים):

 

 • ישראכרט: כרטיס ב-39 שקל בתוספת 270 כוכבים.
 • כרטיס שני חינם למציגי כרטיסיה או חופשי חודשי של אגד, למחזיקי כרטיס רכבת או למציגי קופון מאתר הפסטיגל.
 • מבצע הריבוע הכחול: כרטיס ב-40 שקל (מלבד ירושלים) על כל קנייה של 2 מוצרי קולגייט פלמוליב בקו-אופ, סופר-סנטר ומגה עד סוף נובמבר.
 • מבצע צעצועים חצי חינם: כרטיס ב-40 שקל או זוג כרטיסים ב-90 שקל לרוכשים ב-100 שקל ממוצרי חנויות הרשת.
 • גרנד קניון חיפה מציע כרטיס ב-69 שקל למופע המתקיים בחיפה לקונים בקניון ב-99 שקל.

 

טרזן וג'יין (עם יעל בר זוהר, יהודה לוי, טס מוסרי, ישראל גוריון, קבוצת טררם ואחרים):

 

 • ישראכרט: כרטיס ב-45 שקל בתוספת 270 כוכבים.
 • מבצע אגד: כרטיס שני חינם למציגי כרטיסיה או חופשי חופשי של אגד, או הצגת כרטיס עובד אגד.
 • כרטיס שני חינם למנויי הבימה ודיסק מתנה בקניית ארבעה כרטיסים.
 • מבצע דלק: כרטיס שני חינם עם הצגת חשבונית תדלוק על-סך 80 שקל ומעלה.
 • מבצע פריגת - 50% הנחה לכרטיס בהצגת חשבונית לקניית ארבעה בקבוקי משקה קל של פריגת ברשתות מגה, סופר סנטר וקו-אופ במהלך נובמבר.

 

אלאדין (עם צביקה הדר, אלי יצפאן, תום אבני והדס מורנו):

 

 • מבצע לאומי-קארד: 49 שקל בתוספת 180 נקודות.
 • מבצע הוט כבלים: כרטיס שני חינם בקניית כרטיס אחד.
 • מבצע אגד: כרטיסייה או חופשי חודשי מעניקה כרטיס שני חינם.
 • מבצע שופרסל: קונים 2 מוצרי סנו ומקבלים זוג כרטיסים ב-99 שקל (בשופרסל, קוסמוס והיפרנטו).

 

עלי באבא וארבעים השודדים (עם זאב רווח/ישראל פוליאקוב, מירי בוהדנה, סמי הורי, אפרת כהן, אסף אשתר, צחי נוי ואחרים):

 

 • מבצע ישראכרט: כרטיס ב-39 שקל בתוספת 230 כוכבים.
 • קניון חיפה: כרטיס ב-49 שקל בקנייה מעל 149 בקניון.
 • קופון שיצורף למנויי "ידיעות אחרונות" יעניק כרטיס שני במתנה.
 • פיטר פן (עם אפרת בוימולד, עפר שכטר, אמיר פיי גוטמן, מיכל אמדורסקי ומיכל ינאי)
 • מבצע ישראכרט: כרטיס ב-45 שקל בתוספת 295 כוכבים
 • מבצע שופרסל: קונים 2 מוצרי סנו ומקבלים זוג כרטיסים ב-99 שקל (בשופרסל, קוסמוס והיפרנטו).

 

הצגות נוספות עם הנחות בוועדי עובדים ובישראכרט

 

האסופית (עם סשה גרישקוב, מיקי קם ולירון לב): 149 שקל כרטיס רגיל, 45 שקל בישראכרט בתוספת 270 נקודות.

 

מאמא מיה (עם ציפי שביט, חני נחמיאס, שירי מימון, עירית ענבי ורועי בר נתן): 149 שקל כרטיס רגיל, 45 שקל בישראכרט בתוספת 270 נקודות.

 

שוליית הקוסם (עם אסף אשתר/משה פרסטר, טל מן, עודד מנסטר ואחרים): 75 שקל כרטיס רגיל, בישראכרט 30 שקל פלוס 140 כוכבים.

 

מוכר החלומות (עם איציק הליצן, רפי אמזלג, עמנואל הורי ואחרים): כרטיס רגיל ב-60 שקל, מבצע ישראכרט 20 שקל בתוספת 210 כוכבים.

 

ספר הג'ונגל 2 (עם יוסי גרבר ואיתי שגב): 85 שקל כרטיס רגיל, ישראכרט 39 שקל בתוספת 170 שקל כוכבים.

 

מפלצת מותק ו-סימבה (תיאטרון יפה גבאי עם מיכל זוארץ וליהי אלון): 60-45 שקל כרטיס והורה מלווה חינם.

 

הצגות, בלט ותיאטרון בובות

 

ילדים ומתבגרים שאינם חובבי הז'אנר יכולים ליהנות הן מהפקות מוסיקליות מסוג אחר או מהצגות איכותיות, שהפקתן צנועה והכשרונות שמאכלסים את הבמה אינם פחותים. ביניהן:

 

אדרבא (מבית מיומנה): 99 שקל כרטיס רגיל, בישראכרט 49 שקל פלוס 200 כוכבים.

 

פאנטזי קיד (טכניקת התיאטרון השחור): 130 שקל ביום המופע בקופות, 110 שקל במכירה מוקדמת במשרדי כרטיסים; 39 שקל בתוספת 230 כוכבים בישראכרט; כרטיס ב-85 שקל עם שובר ידיעות אחרונות.

 

היפהפייה הנמה (להקת הבלט הישראלי עם כוכבי הבולשוי): כרטיס רגיל 159 שקל, בישראכרט הנחה 100 שקל פלוס 290 כוכבים, 30% הנחה למנויי מפעל הפיס.

 

אשר להצגות - התיאטרונים המקומיים מפיקים הצגות מיוחדות לחנוכה ואף שולחים אותן לערים אחרות. בבאר שבע מעלים את עלי כינור, בתיאטרון חיפה את רובין הוד ובקאמרי התל-אביבי ממשיכים לרוץ עם עוץ לי גוץ לי הנצחי. מחירי הקופות להצגות אלה נעים בין 140-120 שקל, אך גם כאן אפשר להיעזר בישראכרט (עוץ לי גוץ לי), בהנחות לוועדי עובדים, בהנחות לגמלאים וכמובן בהנחות למנויי התיאטרון.

 

בתיאטרון גבעתיים מכינים זו השנה השלישית פסטיבל לחנוכה. המחזמר הדחליל, סבא אליעזר והגזר (עם אילנית, מוטי גלעדי, אדם ואחרים); המסע של תומי (עם גיא לואל, ענת סלונים וחיים וידר) והצגה בהפקת תיאטרון בובות צ'כי איך מתבשלת אגדה. מחיר מלא של כרטיס להצגות הגדולות 90 שקל, ויש מבצעי ישראכרט בתוספת כוכבים.

 

לחברי מועדון זמן תרבות של ישרארכרט מציעים כרטיס ב-60 שקל בלי תוספת כוכבים ויש גם מבצע סבא וסבתא: כרטיס ראשון 70 שקל, כרטיס שני 45 שקל וכרטיס שלישי 55 שקל (עד תחילת הפסטיבל).

 

בית הספר למשחק בית צבי ברמת גן מעלה כדרכו בחנוכה הצגות קלאסיות עם שחקני בית הספר: טומי טם באולם בית צבי ב-70 שקל לכרטיס ו-אי המטמון באולם מרכז הבמה בגני תקווה ב-80 שקל לכרטיס. למנויי התיאטרון 50% הנחה.

 

עיר הילדים חולון מציעה מבחר הצגות. במדיאטק החדש יועלו הפקות המקור אמא אמרה לי דני (שירי מרים ילן שטקליס בעיבוד אילנה לופט), ו-שרה גיבורת ניל"י (מאת דבורה עומר). המחיר: 65-50 שקל לכרטיס, כרטיס שני חינם תמורת 370 כוכבים בישראכרט. במוזיאון הילדים בעיר יעלו: ביל בול בעולם הבלבול, שלגיה וחבריה, מכתבים מפליקס, פרפרים מכל מני צבעים ו-פסלים בנעלי בית. מחיר כרטיס להצגה: 30 שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חנוכה: תחרות עזה בין מפיקים
צילום: רונן אקרמן
פסטיגל: קופונים ומבצעים. צילום: רונן אקרמן
צילום: רונן אקרמן
מומלצים