שתף קטע נבחר

אהרון דומב יואשם בסחיטה באיומים

כתב אישום יוגש בקרוב נגד מי שכיהן כמנכ"ל משרד התיירות ומנכ"ל מועצת יש"ע, בגין סחיטה באיומים של עובד בכיר במשרד התיירות, שהתלונן נגד עמותה בה היה דומב פעיל. בסעיף אחר יואשם דומב בקבלת דבר במרמה, כיוון שלא גילה שנחקר באזהרה במשטרה בטופס לקראת קבלת משרה ממלכתית

פרקליטות מחוז ירושלים החליטה היום (א') להגיש כתב אישום נגד אהרון דומב, לשעבר מנכ"ל משרד התיירות ומנכ"ל מועצת יש"ע, בכפוף לשימוע שייערך לו. על פי טיוטת כתב האישום, דומב יואשם בסחיטה באיומים, בהטרדת עד ובקבלת דבר במרמה.

 

במהלך התקופה שבה כיהן דומב כמנכ"ל מועצת יש"ע, הקימה המועצה עמותה בשם "עמותת התיירות ביש"ע", בה שימש דומב כחבר. על פי טיוטת כתב האישום, בשלהי 2002 הגיש מנהל אגף במשרד התיירות, הנקרא בטיוטה "אליעזר", תלונה לרשם העמותות ומאוחר יותר גם למשטרה בנוגע לחשדות נגד העמותה.  

 

דומב טען כי מנהל האגף שהגיש את התלונות, הוציא את דיבתו רעה ודרש כי יתנצל בפניו על פגיעה בשמו הטוב. בתגובה כתב לו מנהל האגף מכתב התנצלות.

 

אולם במאי 2004 שמע מנהל האגף כי חקירת רשם העמותות בנושא העמותה הסתיימה ולפיכך פנה למשטרה ושאל מדוע הסתיימה החקירה.

 

המכתבים שכתב מנהל האגף הגיעו לידי דומב וכעבור יומיים הוא כינס ישיבה במשרדו, בהשתתפות העוזרת האישית שלו וכן היועץ המשפטי של משרד התיירות, יו"ר ועד העובדים במשרד והמתלונן. דומב טען בישיבה כי אליעזר ממשיך להשמיץ אותו ולפיכך הוא מתכוון לפעול לפיטוריו. כמו כן הקריא מהמכתבים וטען כי הם מהווים השמצה כנגדו.

 

על פי טיוטת כתב האישום, דומב איים על אליעזר במהלך הישיבה והזהיר אותו שלא יפנה יותר למשטרה או לרשם העמותות מיוזמתו. דומב אמר עוד למתלונן כי אם הוא מעוניין להעביר למשטרה מסמכים הנוגעים לחקירה, עליו לעשות זאת בתיווכו של היועץ המשפטי של משרד התיירות. על כך מואשם דומב בסחיטה באיומים ובהטרדת עד.

 

אישום נוסף יוגש נגד דומב, בגין קבלת דבר במרמה וקבלת משרה שלא כחוק. דומב, שהיה מועמד לתפקיד מנכ"ל מרכז השקעות במשרד התעשיה והמסחר, מילא לשם קבלת התפקיד טופס שאלון למועמד. באחת השאלות נשאל דומב האם נחקר על ידי המשטרה תחת אזהרה והחקירה טרם הסתיימה. דומב, שעל פי הטיוטה אכן נחקר באזהרה על ידי משטרת ירושלים, נמנע במכוון מלהשיב על השאלה.

 

הוא אף חתם על הצהרה בה הוזהר כי מי שמנסה להשיג משרה בשירות המדינה על ידי מסירת ידיעה כוזבת או על ידי העלמת עובדה הנוגעת לעניין, ייענש על פי החוק.

 

על פי טיוטת כתב האישום, דומב "נמנע מלהשיב על השאלה במטרה להעלים את קיומה של החקירה מפני ועדת המינויים ובמטרה לוודא כי יקבל את תפקיד מנכ"ל מרכז השקעות".

 

באוגוסט 2004 אישרה הממשלה את מינויו של דומב לתפקיד. לאחר מכן, כשנודע על החקירה בעניינו, הוקפאו ההליכים הנוגעים לכניסתו לתפקיד. במשרד המשפטים הבהירו כי היועץ המשפטי לממשלה ימשיך לטפל בשאלת מינויו של דומב לתפקיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
שני סעיפי אישום. דומב
צילום: זום 77
מומלצים