שתף קטע נבחר

כך מתכנן פייגלין להשתלט על הליכוד

בכנס השנתי של אנשי "מנהיגות יהודית" חזר פעיל הימין משה פייגלין על הודעתו כי בכוונתו לרוץ לראשות הליכוד, וקרא לתומכיו להתגייס במרץ לפעילות. הפעם, טוענים אנשיו העסוקים באיסוף תרומות, ננצח

במערכת הפוליטית לא יודעים עדיין כיצד להתייחס לחוסר היציבות המאפיין את צמרת הליכוד, אולם יש מי שכבר נערך לכבוש אותה. מדובר בראשי קבוצת "מנהיגות יהודית", בראשות משה פייגלין, שערכו אמש (יום א') את הכנס השנתי השני בבנייני האומה בירושלים.

 

בכנס השתתפו מאות רבות של אנשי ליכוד, אך לא רק, ונשאו דברים חברי הכנסת עוזי לנדאו ומיכאל רצון, שניהם מפוטרים טריים מהממשלה המתמודדים על ראשות מרכז הליכוד (לנדאו), ועל ראשות מזכירות התנועה (רצון).

 

לנדאו בירך את פעילי "מנהיגות יהודית" ואמר כי הוא שמח שהם חלק מהליכוד. "אני לא בהכרח מסכים עם כל המסרים שלכם, אבל יש מקום לרעיונות האלה. אתם מצליחים לעורר את הוויכוח האידאולוגי", אמר.

 

משה פייגלין, שכבר הודיע בעבר כי בכוונתו לרוץ לראשות הליכוד, חזר על הדברים וקרא לתומכיו להתגייס לפעילות בתוך הליכוד כבר עתה. זאת, למרות שהמועד לבחירות יו"ר התנועה טרם נקבע.

 

בתוך כך, בקבוצת מנהיגות יהודית כבר מתארגנים לכבוש את ראשות התנועה, ואף הקימו מטה פעילים שאמורים לבקר בביתם של מתפקדי הליכוד כדי לשכנעם לתמוך בפייגלין. הקבוצה תפרסם ירחון בשם "מצודה", שיחולק חינם למתפקדי הליכוד שיזכו לביקור של פעילי הקבוצה.

 

מיכאל פואה, מראשי מנהיגות יהודית, אמר ל-ynet בתום הכנס: "אנחנו מעריכים כי הבחירות יהיו תוך חצי שנה, אולי שנה, גג שנה וחצי. בכל מקרה הן יהיו, ואנחנו רוצים להיערך לעניין הזה, וקוראים לכולם להתגייס לפעילות".

 

פואה טוען כי מאות רבות של פעילים כבר עובדים בשטח, ומשכנעים אנשי ליכוד לתמוך בפייגלין. "המערכת הפוליטית נערכת כולה לבחירות, וגם אנחנו עושים את זה. אנחנו לא מסתירים את זה, ואנחנו רוצים להגיע לכל אחד ואחד, ולייצור קשר אישי עם הבוחרים", אמר.

 

"הפייגלינים" - למקומות, היכון, צא!

 

"מנהיגות יהודית" ערכה את כנס היסוד שלה לפני חמש שנים, ומאז עוררה סערות רבות בליכוד. פעיליה נחשבים לקבוצה רעשנית ומלוכדת, שמצליחה להוביל מהלכים פוליטיים בתוך התנועה. כך, למשל, רק לאחרונה התגייסו אנשיו של פייגלין, שזכו לכינוי "הפייגלינים", להפלת תוכנית ההתנתקות במשאל המתפקדים בליכוד, וכן למניעת כניסת מפלגת העבודה לממשלה.

 

בכינוסי ועידה נחשבים ה"פייגלינים" לקבוצה מאורגנת היטב, שמצליחה למשוך את מירב תשומת הלב התקשורתית, באמצעות שלטים מוכנים מראש, משרוקיות ופעילות פוליטית פנים תנועתית, הכוללת הפעלת לחץ רב על חברי הכנסת באמצעים שונים.

 

סודה הגלוי של הקבוצה טמון במפקד המאסיבי שערכו בשנים האחרונות, במסגרתו הצליחו להכניס עשרות רבות של חברים למרכז הליכוד.

 

כעת, כאמור, מתארגנת הקבוצה להרצתו של פייגלין לראשות הליכוד. לדברי מיכאל פואה, "אין שום דבר חדש בזה שפייגלין רוצה להיות יו"ר, אבל יש חדש בזה שאנחנו הפעם רוצים לנצח". לצורך כך, מגייסים אנשי מנהיגות יהודית כספים ותרומות, ואף החתימו אתמול תומכים על טפסי תרומות והוראות קבע עבור "מנהיגות יהודית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אטילה שומפלבי
פייגלין. מתכוון לנצח
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים