שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אתר חדש לערוץ 8

  הערוץ, שבימיו הראשונים נקרא "ערוץ המדע והטבע", הפך כבר מזמן לסמל סטטוס בקרב רבים מצופי הטלוויזיה. בתחום האינטרנט הוא עדיין לא בולט במיוחד, אך אולי האדרת החדשה תסייע לו ליצור קשר הדוק יותר עם קהל היעד

  ערוץ 8 שדרג את אתר האינטרנט שלו והתחדש במה שמכונה בעגה השיווקית "אריזה גרפית" רעננה, שהופכת אותו לקצת פחות רציני וכבד ראש (בעינינו לפחות), ומשום מה, גם דומה יותר בעיצובו לשידורי קשת. האם יש כאן רמז כלשהו?

   

  אם פעם היינו רגילים לשייך לערוץ את הלוגו דמוי כדור הביליארד, שהיה מורכב מעיגול שחור, ובמרכזו הספרה שמונה, הרי שכיום נוכל לגלות בו "אלמנטים

  מקו האופק והאור הישראלי", כפי שמגדיר זאת מנהל הערוץ, סיני אבט, אשר מסביר כי "האריזה החדשה תדגיש את מקומן של הפקות המקור וההוויה הישראלית" בערוץ.

   

  ואם כבר מדברים על הוויה ישראלית, באתר החליטו לבצע זאת באמצעות שימת דגש על שיתוף גדול יותר של הגולשים, עם תוספת תכנים, כגון לוח שידורים, מומלצי החודש, מידע בדבר הגשת הצעות להפקות, חידונים, סקרים ופורומים. מעתה איש לא יטען כי צופי ערוץ 8 הם סתם בטטות טלוויזיה. באמצעות האתר הם "שותפים" לעשייה, לכאורה.

   

  נקווה שהאתר יחלים ממחלות הילדות

   

  האתר מציע פורומים בעקבות תוכניות שונות מיד בתום שידורן, ניתן לקרוא תקצירים על תוכניות וסדרות של הערוץ, וכן לפרסם תגובות לסקירות של התוכניות, בדומה לאתרי חדשות (תוספת שחיונותה לא לחלוטין ברורה במקרה הזה). כמו כן, הגולשים יכולים לקבוע את לוח השידורים, לפחות באופן חלקי. באתר ניתן להצביע ולבחור אילו תוכניות תשודרנה בימי שישי אחר הצהריים, וגם ליצור קשר עם הנהלת האתר, על מנת להגיב, לשלוח הצעות שיפור ושאלות, וכמובן - לבחור תוכניות.

   

  כרגע פעילים באתר שלושה פורומים, המוקדשים לתוכנית "החולה המדומה" ו"בולדוג", ופורום נוסף, כללי, בו הגולשים מזומנים לקיים דו שיח עם אנשי האתר והערוץ, וזה עם זה. את האתר עיצבה קרן זלמנוביץ', ועורכות אותו מירב טובים וטלי דגן. כרגע הוא איטי למדי, ולאור העובדה שמאחוריו עומד גוף בעל אמצעים כלכליים לא מעטים, הסיבה לטעינה העצלה שלו לא לגמרי ברורה. אבל מאחר ואחנו סלחנים, נעניק לו כמה ימי חסד, ונצא מנקודת הנחה, שמדובר במחלות ילדות, שיתוקנו בקרוב.

   

  במקרה ולא, חבל יהיה לשני הצדדים, גם לאנשי הערוץ/האתר וגם לגולשים, שעלולים לנטוש אותו לאנחות ולשוב למדריכי הטלוויזיה המודפסים ונטולי האינטראקטיביות, שבוודאי טומנים בחובם הרבה פחות עניין, אלמנט שצופי הערוץ משוועים לו, כך על פי אפיון בלתי מדעי שלהם.

   

  והערה לסיום, למרות כל התשבוחות, מן הראוי לציין רכיב מהותי שנעדר מהאתר: קטעי וידאו. מדוע אתר חדש, מושקע, ששייך לערוץ טלוויזיה המתפקד גם כיצרן תכנים, אינו כולל קטעי וידאו, בין אם מדובר בשידורים חיים ב-Streaming, ובין אם מדובר בקטעי וידאו חלקיים של חלק מהשידורים. מאכזב. (רוני שני)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ערוץ 8. תוכן נוסף ושיתוף הגולשים
  אלמנטים ישראליים
  מומלצים