שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרסי התיאטרון - גם לילדים ולנוער

  משרד התרבות יקיים החל מהשנה הבאה את טקס חלוקת פרסי התיאטרון לילדים ולנוער. הפרסים, בסכום 120 אלף שקל, יוענקו ב-12 קטגוריות שונות

  יוזמה חדשה תציע תגמול כספי להפקות איכות לילדים ולנוער, ותנסה לעשות סדר בתחום הפקות התיאטרון לילדים ולנוער. התחום נתפש לאורך השנים כפרוץ ושבו רבות מן ההפקות הקיימות בשוק ומציעות את עצמן בין היתר לגנים ולמרכזי פעילות מחוץ לתחומי בית הספר, הן לא יותר מחלטורה שמאפשרת ליוצריהן כסף קל ומהיר.

  מטרת היוזמה של יו"ר המועצה לתרבות ויו"ר המדור לתיאטרון במנהל תרבות, ד"ר חיים פרלוק, היא ליצור מוטיבציה הן לכתיבת מחזאות מקורית איכותית לילדים והן לשילובם של כוחות מקצועיים שעד כה פסחו על תחום זה.

   

  "מעבר לעשייה היומיומית התומכת שלנו בתיאטרון, ברור לנו שחשוב מאוד להשקיע בחינוך לצריכת תיאטרון ובכך לייצר ציבור צופים עתידי לתחום זה", אומר ד"ר פרלוק ל-ynet. "לשם כך החלטנו לעודד יצירת רפרטואר שיהיה גם מותאם לשכבת הגילאים וגם איכותי. עד כה התיאטרון הרפרטוארי התייחס לתחום הפקות התיאטרון לילדים ולנוער בזלזול ולא ייעד - למעט מקרים בודדים כמו 'עוץ לי גוץ לי' - הפקות איכות לילדים. ברצוננו להעצים ולהאדיר את הז'אנר ובחרנו לעשות את זה באמצעות טקס חלוקת פרסי תיאטרון לילדים ולנוער שיתקיים אחת לשנה בדומה לטקס פרסי התיאטרון הקיים".

   

  לדברי פרלוק, ההחלטה לבדל את האירוע מפרס התיאטרון מעידה על החשיבות הראויה לתחום. "חשבנו שבתוך טקס חלוקת פרסי התיאטרון הכללי, הענקת פרסים לתיאטרון לילדים ולנוער יעבור כמשהו שולי. הפרסים יוענקו בטקס נפרד ב-12 קטגוריות שונות בהן הצגת השנה, שחקן ושחקנית, מחזאי, תאורן, תפאורן ומוזיקה", אומר פרלוק. בניגוד לפרסי התיאטרון הכלליים, בתחום תיאטרון הילדים והנוער יוענקו לזוכים לצד תעודות ההוקרה גם פרסים כספיים בסכום של 10,000 שקל לכל אחת מהקטגוריות השונות.

  "אנחנו רוצים שכמה שיותר יוצרים יתנו תשומת לב יתרה לסקטור הזה ומאמינים שהפרסים הם תמריץ שיעורר מוטיבציה של שחקנים ושל יוצרים. אין ספק שחינוך ותרבות הם חלק מביטחונה של מדינת ישראל ואם לא נהיה חזקים בתחומים אלה, לא נהיה".

   

  במנהל תרבות מתלבטים באם לקיים את האירוע החגיגי בצמוד לפסטיבל הצגות הילדים השנתי בחיפה, שנערך בפורים, או במהלך חופשת הפסח. לדברי פרלוק, הטקס, שיושק ככל הנראה בעיר הילדים חולון, יתקיים מדי שנה בעיר אחרת. בימים אלה עומלים במנהל חינוך על תקנון הפרסים שיושלם עד לסוף חודש דצמבר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חגי אהרון
  הילדים והנוער של היום הם צרכני התרבות הפוטנציאלים של מחר
  צילום: חגי אהרון
  לאתר ההטבות
  מומלצים