שתף קטע נבחר

אחי הנרצח בפיגוע חשוד שחיבל ברכוש פלסטיני

איתי זר, אחיו של גלעד זר שנרצח בפיגוע, והלל קוריק חשודים שגרמו נזק לרכוש פלסטיני וירו באוויר בכפר בשומרון. זר הורשע כבר בעבר בעבירות דומות. השופטת שוכנעה כי סביר שהשניים ביצעו את המעשים, והאריכה את מעצרם ביומיים. המשטרה תגיש כתבי אישום

בית משפט השלום בכפר סבא האריך היום (ד') ביומיים את מעצרם של איתי זר, בן 29, אחיו של גלעד זר שנרצח בפיגוע ירי בשומרון, והלל קוריק. השניים חשודים שגרמו נזק לפלסטינים וירו באוויר באזור הכפר סילת א-דאהר.

 

הם הגיעו לפני שלושה ימים בלוויית חבריהם המתנחלים לכפר סילת א-דאהר, ירו באוויר וגרמו נזק לרכוש פלסטיני. משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירה ועצרה את השניים.

 

בדיון בהארכת המעצר טען נציג המשטרה, שי דא-קוסטה, כי "מדובר באירוע פוגרום, גרימת נזק לרכבים, שבמהלכו ירה על-פי החשד זר מנשקו, ובהמשך תקף על-פי החשד קוריק באגרופים את אחד הפלסטינים".

 

נציג המשטרה ציין כי למרות שהירי בוצע באוויר, ולא גרם לנזק ברכוש או בנפש, מקרים קודמים שאירעו לאחרונה בגזרת שומרון, בהם היה מעורב ירי של מתנחל, הסתיימו במוות של פלסטינים.

 

נגד זר עומדים עוד תיקים בגין תקיפת פלסטינים

 

דא-קוסטה טען כי החשודים אינם משתפים פעולה עם חוקריהם, אולם קושרים עצמם למקום האירוע. המשטרה ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרם בארבעה ימים, בטענה שהם מסוכנים, ולראייה השימוש שעשו בנשק חם ותקיפה. הוא ציין כי בכוונת המשטרה להגיש כתב אישום במהלך תקופת המעצר, בעקבות חומרת העבירות.

 

זר הורשע כבר בשימוש בנשק ונגזרה עליו חצי שנת מאסר על תנאי לשלוש שנים. כמו כן עומדים נגדו תיקים פתוחים בגין אירועי תקיפה כנגד פלסטינים, גרימת נזק ושימוש בנשק.

 

בהחלטתה כתבה השופטת, רחל קרלינסקי, כי שוכנעה שקיים חשד בסיסי שהחשודים ביצעו את העבירות המיוחסות להם או חלקן. "סבורני כי מתקיימת עילת מעצר בעניין מסוכנות הנלמדת מהמעשים המיוחסים לחשודים", כתבה קרלינסקי והורתה להאריך את מעצרם ביומיים, על-מנת לאפשר למשטרה להשלים את פעולות החקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה
גלעד זר. נרצח ביריות
צילום רפרודוקציה
צילום ערוץ 1
פיגוע הירי ביצהר
צילום ערוץ 1
מומלצים