שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המקום הטוב בעולם לחיות בו: אירלנד
  בסקר השנתי שערך המגזין "אקונומיסט" נבחרה מדינתם של אוהבי בירה "גינס" למקום הטוב ביותר לחיות בשנת 2005. ואיפה הכי רע? בזימבבואה

  אזרחי אירלנד ישמחו לשמוע שארצם היא המקום הטוב ביותר לחיות בו. כך מצא סקר "איכות חיים" שערך המגזין הבינלאומי "אקונומיסט". סקר המדינות נערך מדי שנה עבור מהדורה מיוחדת של המגזין הבינלאומי.

   

  השילוב שמציעה אירלנד בין רווחה כלכלית הולכת וגדלה וערכים מסורתיים, קובע המגזין, הופך אותה למקום שהסבירות להפוך בו למאושרים היא הגדולה ביותר.

   

  הסקר הוכן עבור מהדורת "העולם ב-2005" של המגזין, תחת הכותרת: "איפה יהיה המקום הטוב ביותר לחיות בו ב-2005?".

   

  במקום השני אחרי אירלנד נמצאת שוויץ, ולאחריה בסדר יורד נורווגיה, לוקסמבורג, שבדיה, אוסטרליה, איסלנד, איטליה, דנמרק וספרד. מלבד אוסטרליה, כל המדינות הן ביבשת אירופה.

   

  ארצות הברית ממוקמת במקום ה-13, ואילו בריטניה במקום ה-29 - המקום הנמוך ביותר לו זכתה מדינה חברת האיחוד האירופי. עורכי הסקר הסבירו כי למרות שהשכר לנפש בבריטניה מהגבוהים בעולם, נמצאו בה גם רמות גבוהות של ערעור יסודות חברתיים ומשפחתיים.

    

  החוקרים לקחו בחשבון לא רק הכנסה, אלא גם משתנים נוספים הנחשבים חיוניים לשביעות רצונם של תושבים ורווחתם הנפשית.

   

  מדדים אלה כללו בריאות, חופש, אבטלה, אקלים, יציבות פוליטית וביטחון אישי, שיוויון בין המינים וחיי משפחה וקהילה.

   

  המגזין כותב: "אירלנד היא הזוכה, משום שהיא משלבת באופן מוצלח את האלמנטים הנחשקים ביותר: שיעור אבטלה נמוך וחירויות פוליטיות, המתקיימים לצד שימור אלמנטים מסורתיים של חיי משפחה וקהילה יציבים וחמימים".

    

  המדינה האיומה ביותר לחיות בה, על-פי הסקר, היא זימבבואה, "מקום שבו דברים התקדמו מרעים לאיומים תחת שלטונו של הנשיא רוברט מוגאבה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  אירלנד. איכות חיים
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  אי קלייר באירלנד
  צילום: איי פי
  מומלצים