שתף קטע נבחר

אישום: העבריין שירזי סחט באיומים בני זוג

לפי כתב האישום שהוגש נגד אריה (ריקו) שירזי, הוא סחט באיומים את בני הזוג איתן וציפורה ארזי מסביון, לאחר שבני משפחתו היו מסוכסכים עמם. הוא דרש מבני הזוג להעביר לו מיידית מאות אלפי שקלים: "לא מעניין אותי איך תשיגו את הכסף", אמר להם, "אתם צריכים למכור יד - תמכרו יד. אתם צריכים למכור ריאה - תמכרו ריאה". בעקבות הסחיטה ניסה ארזי לשים קץ לחייו

לבית המשפט המחוזי הוגש היום (ה') כתב אישום נגד העבריין הבכיר מנתניה, אריה (ריקו) שירזי, בן 42, על סחיטה באיומים של בני הזוג איתן וציפורה ארזי מסביון. יחד עם שירזי נאשמים באותו סעיף גם בני משפחתו, אורי ומלכה דנון. 

 

כתב האישום מגולל את סיפורו של הסכסוך הכספי שהוביל לסחיטה. בני הזוג דנון היו מסוכסכים עם בני הזוג ארזי, בעקבות מחלוקת עסקית ביניהם. בני הזוג דנון החליטו "לקדם את העניינים". לפני כחודש התקשר דנון לאיתן ארזי והציע לו להיפגש אצל "עורך דינו", שהיה למעשה שירזי. השניים קבעו להיפגש במתחם הסי אנד סאן בתל אביב.

 

כאשר הגיע ארזי למקום יחד עם העובד שלו, עדי כרמלי, הם הובלו לדירה על ידי שומר ראש גברתן. שם הם פגשו את ריקו שירזי שאמר להם: "הפרטים לא מעניינים אותי. אתם צריכים לשלם לאורי דנון את כל מה שאתם חייבים לו עד יום א' בבוקר. זה לא מעניין אותי איך תשיגו את הכסף. אתם צריכים למכור בית - תמכרו בית. אתם צריכים למכור מכונית - תמכרו מכונית. אתם צריכים למכור יד - תמכרו יד. אתם צריכים למכור ריאה - תמכרו ריאה", והוסיף כי אם הכסף לא יהיה אצל דנון עד יום א', "יהיה רע מאוד".

 

עקב כך פנה ארזי לדנון ושאל אותו "האם זה עורך הדין שלך?", וזה השיב לו: "זה בן משפחה". אז עזבו ארזי וכרמלי את המקום. עוד באותו יום הגיעו בני הזוג דנון בלווית אנשים נוספים לביתם של בני הזוג ארזי בסביון, איימו עליהם כי התנאי לכך שלא יישנו האיומים הוא שישלמו להם בתוך שבוע 200 אלף שקל.

 

בעקבות איומים אלה ניסה ארזי לשים קץ לחייו. ביום א' לאחר מכן העבירו הוא ואשתו לזוג ארזי 100 אלף שקל, וביומיים שלאחר מכן העבירו להם עוד כ-40 אלף שקל. לאחר מספר ימים המשיך דנון לאיים על בני הזוג ארזי שיעבירו לו 50 אלף שקלים נוספים. 

 

"אלפונסו מחכה להוראות ביצוע"

 

ב-10 בנומבר נפגשו ארזי ודנון במשרדיו של דנון בבית-שמש. בפגישה נכח גם ה', הנאשם אף הוא בפרשה בעבירה של סחיטה באיומים. בפגישה דרש דנון מארזי כי ישלם לו 200 אלף שקל נוספים. לאחר שארזי הודיע כי הוא מסרב לשלם את הסכום אמר ה' לארזי כי באותו רגע נמצא אדם בשם "אלפונסו" בסמוך לביתו של ארזי, וכי הוא "מחכה להוראות ביצוע".

 

הוא הוסיף שאם ארזי יסרב לשלם את הכסף, "אז בסרט הזה יותר טוב שלא תהיה", וכי הוא אינו מסוגל לתאר מה עשוי לקרות לו ולאשתו, ולכן מוטב שישלם את הכסף. ארזי עזב באותו שלב את המשרד וגולסט ליווה אותו למכוניתו ואיים עליו שוב כי הוא עלול לעבור חוויות קשות "שלא התנסה בהן מעולם".

 

הפרקליטות ביקשה היום להאריך את מעצרם של הנאשמים בפרשה עד תום ההליכים המשפטיים נגדם, מכיוון ש"מדובר באנשים המסוכנים לציבור". לשירזי יש שמונה הרשעות קודמות בעבירות של תקיפה, איומים, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, תקיפת שוטר וסיוע להריגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
ריקו שירזי. "תמכרו יד"
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
אורי ומלכה דנון. נאשמים גם הם
צילום: תומריקו
מומלצים