שתף קטע נבחר

תבעה אתר היכרויות על שידוך לא מוצלח - וזכתה

האם אתרי היכרויות צריכים לקחת אחריות על שידוכים לא מוצלחים? כך חשב חבר מושבעים אמריקני, אשר פסק פיצויים בסך 434 אלף דולר לאשה אוקראינית שתבעה אתר היכרויות לאחר ששידך לה גבר שהתעלל בה

נטליה פוקס, מהנדסת בניין אוקראינית, הייתה בת 27 כשנישאה לג'יימס פוקס בשנת 1998, פחות משלושה חודשים אחרי שהכירה אותו דרך אתר ההיכרויות Encounters International. לפי עדותה במשפט, ביולי 2000, בעודה מניקה את התינוק של השניים, החל ג'יימס להכות אותה במשך שעתיים רצופות. לאחר שטופלה בבית החולים, עברה פוקס ביחד עם התינוק למעון לנשים למוכות.

 

פוקס הכחיש במשפט את הטענות כי היכה את אשתו והגדיר אותה כ"משוגעת". הרישומים הראו כי הוא הורשע בעבירות של אלימות בעבר, אך אלה נמחקו לאחר שהשתתף בסדנה לטיפול בתופעה. בעקבות הסדר מוקדם בו שילם לגרושתו 115 אלף דולר, לא נכלל פוקס בין הנתבעים במשפט.

 

פוקס האשימה את אתר ההיכרויות בהונאה ורשלנות מאחר ולא ערך סינון מתאים לגברים הרשומים בסוכנות ולא דיווח לה על החוק המגן עליה, כתושבת זרה, מפני גירוש, אם ברצונה להתנתק מבן זוג אלים. במקום זאת, כך העידה פוקס, אמרה לה בעלת האתר, נטשה ספיבק, כי אם לא תמשיך לסבול את ההתעללויות, לכאורה, תגורש מארה"ב חזרה לאוקראינה.

 

פרקליטי האתר טענו כי אינם חייבים על פי חוק לדווח לפוקס על החוק המגן עליה מפני גירוש. עוד נטען, כי פוקס המציאה את כל הסיפור כדי לקבל אשרת שהייה בארה"ב, וכי האתר אינו אחראי לתוצאות השידוך בין שני אנשים מבוגרים.

 

חבר המושבעים חשב אחרת ופסק לה פיצויים המסתכמים בכ-434 אלף דולרים. הפסיקה נגד אתר ההיכרויות, המתגאה ב-257 זוגות נשואים, 103 תינוקות ו-19 הסכמי אירוסין, היא הראשונה מסוגה בארה"ב. ספיבק הביעה "אכזבה קשה" מהחלטת המושבעים והודיעה כי תעתור על מנת להפחית את סכום הפיצויים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפסיקה: אתרי היכרויות נושאים באחריות
מומלצים