שתף קטע נבחר

עימות ביחד: האם להביע תנחומים על מות ערפאת

סיעת יחד התכנסה כדי להכריע האם לשלוח תנחומים לעם הפלסטיני על מות הראיס. ח"כ רן כהן אמר בזעם: "ערפאת היה אחראי ישירות לטרור ולא יכול להיות שנשלח תנחומים וניתן לגיטימציה לטרור". גלאון התקוממה: "עושים דמוניזציה לפלסטינים, תנחומים זה דבר אנושי". ברוב של 17 מול 14 אושרה שליחת התנחומים

ויכוח חריף בסיעת יחד סביב הצעה לשלוח תנחומים על מות ערפאת. בישיבת הנהלת יחד שנערכה אמש (א') התחוללה סערה סביב הצעת החלטה שהגיש ח"כ חיים אורון לפיה סיעת יחד תשלח תנחומים לעם הפלסטיני על מות הראיס.

 

ח"כ רן כהן מצא עצמו בעמדת מיעוט כאשר טען כי "ערפאת היה אחראי ישירות לטרור ולא יכול להיות שאנו ניתן על ידי שליחת תנחומים לגיטימציה לטרור".

 

חבר הנהלה מטמרה, מוחמד עוואד, הפתיע ואמר כי מצידו "שערפאת היה מת לפני עשרים שנה. למי זה טוב לשלוח תנחומים? רק לאחמד טיבי. לא צריך להזיל דמעה על ערפאת".

 

יו"ר הסיעה, ח"כ זהבה גלאון, התקוממה על הדברים וטענה כי "מתנהל מסע של דמוניזציה לפלסטינים. עם כל הביקורת על ערפאת יש להשתתף בצער כי תנחומים זה דבר אנושי".

 

בהצבעה שהתקיימה בתום הדיון התקבלה עמדתה של ח"כ גלאון בתמיכתם של 17 חברים מול 14 מתנגדים. לפיכך, הודעה לפיה "יחד שולחת תנחומים לעם הפלסטיני על מותו של יו"ר הרשות יאסר ערפאת", תישלח ללשכתו של אבו מאזן.

 

עימות גם סביב דו"ח העוני

 

בישיבת ההנהלה היה גם עימות חריף בנוגע לשאלה כיצד על הסיעה להצביע בהצבעות האי אמון נגד ממשלת שרון בנושאים החברתיים, שיובאו היום למליאה. מדובר בשתי הצעות אי אמון שהגישו ש"ס והאיחוד הלאומי.

 

יו"ר התנועה, יוסי ביילין, גרס כי ניתן לנהוג בגמישות ולא להצביע נגד הממשלה כשיובאו ממצאי דו"ח העוני כהצבעת אי אמון בממשלת שרון. אחרים, שתמכו בעמדת היו"ר הרחיקו לכת וטענו כי מדובר "בעוד פסטיבל שנתי, בשנה הבאה יהיו עוד יותר עניים, בסך הכל מדובר בעוד דו"ח".

 

מנגד ח"כ רן כהן תקף אותם בחריפות ואמר: "אם רוצים להיות תנועה בעלת מסר חברתי, דו"ח העוני הזה הוא קטסטרופה, ומי שלא מבין שהדו"ח הזה אומר שנתניהו לקח את חייהם של מאות אלפי אנשים ולא מבין  שיש בזה זעקה לא פחותה מאשר כיבוש והרוגים, ולא פחותה מאשר אינתיפאדה צריך להבין לאן מתגלגלים".

 

הוא הוסיף: "דו"ח העוני הוא קטסטרופה ויש לנו מחויבות לנקוט עמדה לא פחות מאשר בנוגע לכיבוש. אני אומר שכשיגיעו עניינים כלכליים נתייחס אליהם באותה רצינות שמתייחסים לנושאים המדיניים כמו תוכנית ההתנתקות".

 

ח"כ גלאון הסכימה הפעם עם כהן וסיכמה כי ההחלטה כיצד להצביע בהצבעת אי האמון תובא להחלטת ישיבת הסיעה שתתקיים היום בכנסת. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
כהן. "לתת לגיטימציה לטרור?"
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: איי פי
פלסטינים ליד קבר ערפאת
צילום: איי פי
צילום: מאיר פרטוש
גלאון. "מסע דמוניזציה לפלסטינים"
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים