שתף קטע נבחר

אולמרט: תוך שנה וחצי - ניידות מספרים בסלולר

אולמרט הודיע על כך בדיון בוועדת הכלכלה שעסק בהפחתת דמי הקישוריות. סלקום: לא בטוח כלל שהצרכנים ישלמו בסופו של דבר פחות בעקבות הורדת דמי הקישוריות

שר התקשורת, אהוד אולמרט, אמר היום (ג') בדיון בוועדת הכלכלה כי בתוך שנה וחצי תונהג ניידות מספרים בסלולר - דבר שיפחית את חסמי המעבר מחברה לחברה. לדבריו, הדבר יפחית את חסמי המעבר מחברה לחברה. המשמעות היא כי כל לקוח יוכל לשמור על המספר שלו גם כאשר הוא יעבור לחברה אחרת. 

 

בדיון, שעסק בהורדת דמי הקישוריות החל ממרץ 2005 עליה הודיע אולמרט בשבוע שעבר, אמר מישאל וקנין, סמנכ"ל רגולוציה בסלקום, כי לא בטוח כלל שהצרכנים ישלמו בסופו של דבר פחות בעקבות הורדת דמי הקישוריות החל ממרץ 2005.

 

בדיון עצמו, שנערך לבקשת דוד טל ואילן לייבוביץ', סירבו נציגי החברות הסלולריות לענות לשאלה האם בכוונתן להחזיר את דמי השימוש החודשיים ועלות מחירי השיחות היוצאות כתוצאה מההפחתה בדמי הקישוריות. עדי בירן מפרטנר אמר כי אין מודל כלכלי שיכול לתת לזה תשובה ישירה.

 

לעומתם אמר אמיר לוי, סגן הממונה על אגף התקציבים באוצר כי באוצר משוכנעים שהצרכן ירוויח מהשינוי האמור. לדבריו מדובר בשוק של 13 מיליארד שקל, מהם עשרה נמצאים בתחרות. לדבריו, תחום הקישוריות מסתכם ב- 3 מיליארד שקל שאינם בתחרות. החלטת משרד תקשורת תסיט עוד 2 מיליארד שקל לתחום הנמצא בתחרות, דבר שיפעל לטובת הצרכן.

  

בדיון הוחלט על ידי ועדת הכלכלה כי היא תמשיך לעקוב אחרי התנהלות החברות הסלולאריות, על מנת להבטיח כי כתוצאה מהפחתת תעריפי הקישוריות, לא יועלו תעריפי השימוש בטלפונים הסלולאריים באמצעות החזרת דמי השימוש החודשיים והעלאת מחירי השיחות היוצאות.

 

יו"ר הוועדה, שלום שמחון, אף ביקש מהמועצה לצרכנות כי תבדוק האם המגזר הפרטי לא מסבסד את ההטבות למגזר העסקי, בדומה לנעשה בתחום הבנקאות.

 

אולמרט עצמו אמר בדיון כי אמר כי מעולם לא העז שום שר להוריד תעריפים בשיעור כה גבוה ובבת אחת כפי שעשה במקרה של תעריפי הקישוריות. לדבריו אין לזה תקדים בעולם במיוחד לנוכל העובדה כי מחירי הקישוריות בישראל נמוכים בהשוואה למקובל בעולם. לדבריו, כל הפחתה של אגורה בתעריף עולה 75 מיליון שקל לכל חברה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. להפחית את חסמי המעבר
מומלצים