שתף קטע נבחר

7 שנות מאסר לגבר שהתעלל באשתו ובילדיו

תושב הצפון בן 34 אנס את אשתו, היכה אותה והטיח את ראשה בקיר. הוא גם היכה את 3 ילדיו במקלות מטאטא ובעט בהם. עורך דינו הסביר: הוא היכה אותם "רק כשהיה בלגאן". האשה עזבה לבסוף את הבית עם הילדים למעון לנשים מוכות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ג') שבע שנות מאסר על תושב הצפון בן 34 שהורשע באונס אשתו, בהתעללות בה ובילדיו הקטנים, וכן באיומים על חייהם. 

 

במהלך המשפט התברר שכאשר ביקשה האשה להיפרד מהנאשם דרשו ממנה בני משפחתה כי תמשיך לחיות עמו. בעקבות האירועים הקשים עזבה האשה את הבית ועברה להתגורר עם ילדיה במשך שנה במעון לנשים מוכות.

 

בכתב האישום שהוגש לפני כשנתיים מפורט כיצד נהג הבעל להכות את הילדים, אז בני 7, 8 ו-9 במכות, בבעיטות, במקלות מטאטא ובחפצים שונים. כמו כן נטען כי נהג להכות את אשתו ואף הטיח את ראשה בקיר. הוא הורשע בכך שהתעלל בה מינית והחדיר חפצים לאיבר מינה.

 

התביעה טענה כי סבלה של האישה היה גדול במיוחד: "המתלוננת נכנעה לנאשם וסבלה בשקט עד שלא יכלה לסבול יותר, שברה את כל המוסכמות של הקהילה בה היא חיה, עקרה מביתה ועברה למעון לנשים מוכות. כשאדם אינו יכול להרגיש מוגן בביתו, כשדווקא בביתו שלו אונסים אותו ורומסים את כבודו ומתעללים בו, מה נשאר לו?"

 

בהתייחסה לפרשת האונס אמרה התובעת כי הנאשם "נהג במתלוננת כמו בחפץ, רמס את כבודה והתעלל בה". לאחר מקרה האונס נזקקה האישה לטיפול רפואי בשל דימומים.

 

עורך דינו של הנאשם טען להגנתו כי גידל שלושה בנים בדירה קטנה והיכה אותם "רק כשהיה בלגאן". לגבי האונס הוא הזכיר כי "היה זה מקרה חד פעמי והנאשם התחרט על מעשיו".

 

השופטים יצחק דר, יצחק כהן ויצחק עמית קבעו כי "ארוכה הדרך אל המעון לנשים מוכות והמתלוננת עברה את כל הדרך עד ששבעה מאלימותו הגלויה והכבושה של הנאשם ואזרה עוז לעקור למעון... יש בכך כדי ללמד על האווירה ששררה בבית".

 

מלבד עונש המאסר בפועל, גזרו עליו השופטים גם שלוש שנים מאסר על תנאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
(ארכיון)
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: סי די בנק
(ארכיון)
צילום: סי די בנק
מומלצים