שתף קטע נבחר

פרס לשרון: מהיום - אנחנו אופוזיציה אמיתית

שמעון פרס נועד עם אריאל שרון, ויצא מהפגישה "עצבני", כדברי בכירים בעבודה. עוד אמרו כי התחושה היא ש"שרון מרח את פרס". יו"ר העבודה הבהיר לשרון שמפלגתו שוללת את המדיניות הכלכלית של הממשלה, אך תתמוך בהתנתקות

"מעתה ואילך, אנחנו אופוזיציה לכל דבר" - כך אמר אחר הצהריים (יום ג') יושב ראש העבודה, ח"כ שמעון פרס, לראש הממשלה, אריאל שרון בפגישתם בלשכת ראש הממשלה בירושלים. בכירים בעבודה סיפרו שפרס יצא "עצבני ומרוגז" מהפגישה עם שרון לאחר שזה הבהיר לו כי לא יוכל לצרף את העבודה לקואליציה בעיתוי הנוכחי בשל בעיות פנימיות בליכוד.

 

בעקבות הפגישה, כינס פרס את בכירי מפלגת העבודה, ועדכן אותם בנעשה. פרס סיפר לנוכחים שאמר לשרון כי "העבודה שוללת את המדיניות הכלכלית של הממשלה באופן מוחלט. נתמוך בהתנתקות, אך בכל השאר, אנחנו אופוזיציה".


על אף תמיכת העבודה בהתנתקות, העריך פרס כי הממשלה, בהרכבה הנוכחי, לא תוכל להבטיח רוב לפינוי היישובים ברצועת עזה ובצפון השומרון. בעקבות פגישת פרס-שרון, נראה כי העבודה תמשיך להעניק לשרון רשת ביטחון בהצעות אי-אמון הנוגעות לתוכנית ההתנתקות, אך יצביעו בעד הצעות אי-אמון הנוגעות למצב הכלכלי-חברתי.


גורמים בעבודה סיפרו ל-ynet כי התחושה במפלגה היא כי "שרון מרח את פרס. הוא אמר לו שהוא צריך לבדוק כל מיני דברים, שהוא צריך לבדוק עם החרדים ועם שינוי, לבדוק אם הם יסכימו לשבת זה עם זה". שרון אמר שהוא רוצה, אך לא יכול להכניס את העבודה לקואליציה כעת.

 

"אני לא יכול להמשיך כך יותר"


בתגובה לדברים אלה, טענו הגורמים כי פרס ענה: "תבדוק אצלך מה שאתה רוצה. אצלי מה כבר יש לבדוק. אני לא יכול יותר להיבדק. יש לי מפלגה ואחריות, אני לא יכול להמשיך כך יותר".


פגישתם של ראש הממשלה ויו"ר האופוזיציה נערכה בלשכתו של שרון בירושלים וארכה כשעה. מיד לאחריה יצא פרס לכנס שם נפגש עם יו"ר סיעת העבודה בכנסת, ח"כ דליה איציק ועדכן אותה בפרטי הפגישה.


לאחר מכן התכנסו כמה חברי כנסת מהעבודה בלשכתו של פרס בבית אמות משפט בתל אביב, כדי לדון בהמשך דרכה של העבודה לנוכח הקיפאון הפוליטי מול לשכת ראש הממשלה, וכן בנושא בחירת יו"ר למפלגה.

 

בכירי העבודה סיכמו כי לעת עתה יוכן "נוהל חירום" מיוחד, בו ייעשה שימוש רק במקרה ויוכרז על בחירות, ולא ייקבע מועד מדוייק לבחירת היו"ר.

 

במסגרת אותו נוהל, המהווה הצעת פשרה, ייקבע לוח זמנים מדויק שלפיו תצטרך העבודה לפעול אם יהיו בחירות כלליות, כולל מועד סגירת ספר הבוחרים. הצעת הפשרה תובא להכרעת המרכז בשבוע הבא. בפגישה אצל פרס, שבה הוחלט לגבש את "נוהל החירום", השתתפו חברי הכנסת עמרם מצנע, חיים רמון, בנימין בן-אליעזר, אפרים סנה, מתן וילנאי ודליה איציק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
אופוזיציה. פרס תוקף
צילום: איי אף פי
צילום: רויטרס
האידיליה נגמרה
צילום: רויטרס
מומלצים