שתף קטע נבחר

בש"ס מתקשים להאמין: דרעי מסייע לישי?

אריה דרעי התרים כמיליון שקל להצלת רשת "אל המעיין", הנמצאת על סף קריסה. אלא שבש"ס הביעו פליאה רבה על הצעד של דרעי: "פלא גדול שהוא נחלץ לעזרתו של ישי. דרעי לכאורה לא היה אמור לעזור להצלת אל המעיין, שכן הפסקת פעולתה היתה פוגעת קשות במנהיגותו של ישי"

איתות לחזרתו? למרות יריבותו עם יו"ר ש"ס, אלי ישי, התרים יו"ר התנועה לשעבר, אריה דרעי, כמיליון שקל לכיסוי גירעון של "אל המעיין". 

 

דרעי ניצל את קשריו ההדוקים עם נשיא קרן וולפסון, זאב וולפסון, והצליח לשכנעו לתרום באופן מיידי כמיליון שקל לטובת הצלת רשת "אל המעיין" הנמצאת על סף קריסה בשל גירעונות כבדים.

 

עמותת "אל המעיין" נחשבת לעמותה הגדולה ביותר בארץ לשיעורי תורה לילדים ולמבוגרים. העמותה מספקת 27 אלף שעות בשנה ונחשבת ל"ספינת הדגל" של ש"ס ולמוקד הכוח הפוליטי שלה. לפני שנה עמד הגירעון של העמותה על שבעה מיליון שקל ומשרד החינוך כפה עליה חשבת מלווה שהצליחה להביא להתייעלות בעמותה.

 

"אל המעיין" נחשבת בעיני המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ל"פאר היצירה" ובמידה ותפסיק את פעילותה הדבר יפגע קשות במנהיגותו של אלי ישי. גורמים בש"ס אמרו כי "פלא גדול שדרעי נחלץ לעזרתו של ישי. דרעי לכאורה לא היה אמור לעזור להצלת אל המעיין".

 

יו"ר תנועת ש"ס, אלי ישי, הודה ובירך "את כל אלה המסייעים לעלות את קרן התורה". ח"כ ישי הודה "לח"כ משולם נהרי על הצלחתו בהשגת סכומים משמעותיים לטובת הצלת אל המעיין וכן לרב אריה דרעי על עזרתו". ישי פונה לכל המעוניינים לעזור לילדי ישראל ולתורת ישראל.

 

לפני כחודש פורסם לראשונה ב-ynet שהרב עובדיה בחן אפשרות להחזיר את דרעי לפעילות מלאה בש"ס, בעיקר לטובת גיוס כספים לאור הגירעונות אליהן נקלעה ש"ס. דרעי נטה להסכים אבל הדבר יצר חיכוך עם יו"ר התנועה ח"כ ישי והיוזמה נגוזה.

 

ח"כ משולם נהרי, האחראי מטעם ש"ס על מוסדות החינוך של התנועה, בירך את דרעי על עזרתו לגיוס הכספים. לדבריו, "חשוב מאוד שהעמותה תמשיך לתפקד. העמותה לא משרתת רק את ילדי ש"ס, לכן כולם צריכים להתגייס להצלתה. ברוך השם הצלחנו להעמיד את אל המעיין, שהייתה על סף קריסה, על הרגליים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי והרב יוסף. "לטובת גיוס כספים"
צילום: זום 77
צילום: גלי תיבון
ישי. "לכאורה לא היה אמור לעזור לו"
צילום: גלי תיבון
מומלצים