שתף קטע נבחר

מזוז: הדחת מזרחי היתה בלתי נמנעת

בחוות דעת ששלח לשר לביטחון פנים ולמפכ"ל מגבה היועץ מזוז את השר עזרא ואומר: החלטתו היתה מחוייבת המציאות ובלתי נמנעת נוכח הממצאים החמורים שתיאר היועץ המשפטי לממשלה הקודם אליקים רובינשטיין

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מתייצב לצדו של ממלא מקום השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, שהחליט להדיח את ראש אגף החקירות, ניצב משה מזרחי מתפקידו.

 

מזוז כתב בחוות דעת ששלח לשר עזרא ולמפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, כי הדחתו של ראש אגף החקירות במשטרה לשעבר, ניצב משה מזרחי, הייתה הכרחית. 

 

בחוות הדעת נכתב: "סבור אני כי החלטת השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, היתה מחוייבת המציאות ובלתי נמנעת נוכח הממצאים החמורים שתוארו בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה הקודם, אליקים רובינשטיין ופסק הדין של בג"ץ בעניין זה, אשר נתן גיבוי נחרץ להחלטה ואף ציין כי ניתן היה להגיע לתוצאה חמורה יותר – הליך משמעתי".

 

אתמול השיב השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, לשורה של הצעות לסדר היום במליאת הכנסת בנושא הדחתו של ראש אגף החקירות, ניצב משה מזרחי. בגילוי לב נדיר גולל השר את ההליך שהוביל אותו להחלטה על ההדחה, אך מעניין במיוחד היה הקטע בו הסביר כיצד החליט על המועד המדוייק שבו בחר לבשר לניצב מזרחי על ההחלטה.

 

המועד, כך מתברר, נקבע בהתאם לדליפת ההליך לתקשורת. "משדלף דבר ההליך", סיפר עזרא, "החלטתי להודיע על ההדחה למפכ"ל ולקצין מזרחי.

 

באשר להליך עצמו סיפר עזרא כי לאחר שהקים וועדה שהמליצה על הדחת מזרחי, החליט לאפשר לו בכל זאת לטעון בפניו ולנסות לשכנע אותו לפעול בניגוד להמלצות. "תגובתו התקבלה במשרדי. הטענות נבחנו על ידי הצוות המשפטי שקבע כי 'לא נמצאו שיש בטיעונים של מזרחי טענה חדשה או מהותית שיש בה לשנות את חוות הדעת'".

 

 

עזרא המשיך: "לאחר ששבתי ובחנתי את מכלול חוות הדעת, גיבשתי את עמדתי הסופית להעביר את הקצין מתפקידו. עידכנתי את מפכ"ל המשטרה קראדי וביקשתי שיזמן את הקצין למשרדי. מזרחי לא יכול היה להגיע ולכן פגשתי אותו בתחנת המשטרה מסובים, אמצע הדרך, שם הודעתי לו על החלטתי". עזרא ביקש להדגיש כי ראש הממשלה שרון "לא ידע דבר וחצי דבר" על ההחלטה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מזוז. מתייצב לצד עזרא
צילום: רויטרס
צילום: דן בלילטי
מזרחי. מודח
צילום: דן בלילטי
צילום: אלעד גרשגורן
עזרא. ההליך דלף
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים