שתף קטע נבחר

איילון לח"כים בעבודה: לא ארוץ לראשות המפלגה

ראש השב"כ לשעבר נפגש בשבועות האחרונים עם בכירים רבים בעבודה שהמליצו לו "לא לקפוץ גבוה מדי". ל-ynet נודע: בסופו של דבר הכריע איילון שלא יתמודד על ראשות המפלגה. עם זאת, הוא לא שלל את האפשרות לפיה יתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת, אך ציין כי טרם קיבל החלטה בנושא

לידיעת שמעון פרס ואהוד ברק: ראש השב"כ לשעבר, עמי איילון, מיוזמי המפקד הלאומי, החליט שלא להתמודד לראשות מפלגת העבודה. כך נודע היום (א') ל-ynet.


בשיחות שונות שניהל לאחרונה עם אישים שונים במערכת הפוליטית, בהם גם בכירים בעבודה, אמר איילון כי החליט שלא לנסות ולכבוש את ראשות המפלגה. זאת למרות ששקל זאת בכובד ראש.


בנוגע להתמודדות בכלל, אמר איילון כי הוא עדיין שוקל ברצינות לנסות ולהתברג למקום ברשימת העבודה לכנסת, אולם טרם קיבל החלטה סופית בעניין.

 

איילון נפגש בשבועות האחרונים עם בכירים רבים בעבודה, בהם אופיר פינס, שהיה מהבולטים במפלגה שלחצו על איילון להכנס לפוליטיקה, אהוד ברק, מתן וילנאי, איתן כבל ואחרים. חלק מהאישים עימם שוחח איילון המליצו לו "לא לקפוץ גבוה מדי", אולם ניסו לשכנעו להכנס בכל זאת לפוליטיקה ולהתמודד על מקום ברשימה לכנסת.


בחודשים האחרונים עלה שמו של איילון כמועמד פוטנציאלי לראשות מפלגת העבודה, ושמו שורבב בסקרים שבדקו את יכולתו להצליח במשימה. באף אחד מסקרים האלה לא הצליח איילון, דמות ציבורית מוערכת, לזכות באחוזים מרשימים מדי.


למרות נתוני הסקרים, התבטא איילון בנושא במסגרות שונות ובראיונות שהעניק לכלי התקשורת.


בראיון אותו העניק לדן שילון, התבטא איילון בצורה ברורה כלפי תוכניותיו לעתיד, הכוללות, לדבריו, גם את כיבוש ראשות הממשלה. אולם גם בראיון זה לא גילה איילון האם יתמודד לראשות העבודה. כאמור, היום נודע ל-ynet כי אין בכוונתו להתמודד לתפקיד.

 

בעקבות הפרסום, אומרים הערב גורמים בסביבתו של עמי איילון כי: "זה משעשע שאנשים מגדירים עצמם כמקורבים, לאחר שנפגשו איתו פעם או פעמיים בחייהם. הגורמים במפלגת העבודה המדליפים דברים חסרי שחר לתקשורת, מונעים לא ממסירת האמת, אלא מרצון להראות בעניינים ותו לא. אין באמירה זאת כדי להתייחס לעצם המהות של הכותרת". 

 

בתוך כך, ההערכה בקרב בכירים במפלגת העבודה היא כי גם ההודעה של האלוף במיל' עוזי דיין על כוונתו להצטרף לעבודה ולנסות לתפוס מקום ברשימה לכנסת "היא עניין של ימים בלבד". דיין הכחיש עד לאחרונה כי קיבל החלטה בעניין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
לא יכבוש את העבודה. איילון
צילום: חן מיקא
צילום: איי פי
רגוע? ברק
צילום: איי פי
צילום: אטילה שומפלבי
פרס. איילון לא יתמודד
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים