שתף קטע נבחר

סקוטלנד: גבר הודה באשמת סייברסקס עם קטינה

המשפט מעורר עניין גם ברחבי העולם, עקב התמקדותו בשאלת החוקיות של יחסי מין וירטואליים בין קטינים לבגירים

אדם הודה באשמת קיום שיחות סקס מקוונות (סייברסקס) עם קטינה בת 13, במסגרת המשפט הראשון מסוגו בסקוטלנד. המשפט מעורר עניין גם ברחבי העולם, עקב התמקדותו בשאלת החוקיות של יחסי מין וירטואליים בין קטינים לבגירים.

 

העיתון הבריטי "גארדיאן" מדווח כי ניל רוס, 31, תושב גלאזגו, הודה כי ניהל מערכת יחסים מקוון עם הילדה במשך חמישה חודשים. רוס, אשר הציג עצמו כבן 19 בפניה, צפה בה בעירום במצלמת רשת, וחשף עצמו בפניה באופן מיני, על פי החשד.

 

הוא נעצר בביתו בדאנדי לאחר שהורי הילדה גילו תכתובות בין השניים. הם התלוננו במשטרת סקוטלנד, והשוטרים גילו את זהותו של רוס לאחר שבדקו את המחשב.

 

רוס הודה בבית משפט מקומי כי נהג באופן מגונה כלפי הילדה, אשר שמה לא נחשף מסיבות חוקיות. אם יורשע, הוא צפוי לעונש מאסר מרבי בן חמש שנים. עם זאת, ייתכן ובית המשפט ימיר את עונשו בעבודות שירות למען הקהילה. גזר הדין ייקבע ב-21 בדצמבר, 2004.

 

מומחים משפטיים אמרו כי המקרה קבע תקדים משפטי מאחר ועד כה, ההנחה המקובלת הייתה כי בגיר חייב לשהות באותו מקום עם קורבנו על מנת לבצע מעשה מגונה.

 

רוס, אשר זוכה משני סעיפים נוספים, על פיתוח תמונות בלתי מהוגנות של הילדה והחזקה בהן, טוען כי הוא חף מפשע. פרקליטי התביעה טוענים כי האינטרנט מקל על פדופילים לנצל קטינים באופן מקוון, בכל זמן ובכל מקום, ויש להחמיר את הענישה עמם. 

 

גם בישראל

 

המועצה לשלום הילד הודיעה בחודש אוגוסט כי ניסחה תיקון להצעת החוק למניעת הטרדה מינית, שעניינו הגדרתה של שיחה הנושאת אופי מיני בין מבוגר לקטין באינטרנט, כעבירה. על פי החוק הקיים, כל עוד לא התקיים מפגש, אין בכך משום עבירה.

 

המועצה לשלום הילד מציעה לקבוע, כי צ'ט על אופי מיני, הנערך בין מבוגר לקטין ייתפש כהטרדה מינית, גם עם שני הצדדים לשיחה לא נמצאים באותו מקום והשיחה מתבצעת באמצעות האינטרנט. על פי התיקון, התנהגות בעלות אופי מיני תחשב לעבירה של הטרדה מינית גם אם מדובר ב"דיבורים בלבד", כאשר הקטינים עצמם אינם צריכים להביע אי הסכמה לשיחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשד: ניהל מערכת יחסים לא חוקית עם קטינה
מומלצים