שתף קטע נבחר

קרוב ל-90 אתרים ישראלים נפרצו מאז יום ב'

רובם ככולם קטנים. לא נראה כי אפשר לייחס את הגידול במספר השחתות האתרים להסלמה כלשהי במלחמת הסייבר בין גולשים ישראלים ופלסטינים, על רקע הפריצות האחרונות של ישראלים לאתרים פלסטינים

קרוב ל-90 אתרי אינטרנט ישראלים נפרצו והושחתו (defaced) בארבעה הימים האחרונים, רובם ככולם אתרים בסדר גודל קטן. מדובר בגידול חד לעומת קצב הפריצות הרגיל לאתרים ישראלים, שעומד על כ-3-5 אתרים ליום בממוצע.

 

לא נראה כי אפשר לייחס את הגידול במספר השחתות האתרים להסלמה כלשהי במלחמת הסייבר בין גולשים ישראלים ופלסטינים, על רקע הפריצות האחרונות של ישראלים לאתרים פלסטינים. רוב ההתקפות בוצעו על ידי קבוצה ברזילאית בשם Outlaw, שנטלה אחריות למעשים בדף שנשתל באתרים שהותקפו, אך לא נימקה מדוע פגעה באתרים ישראלים.

 

עם זאת, תוקף אחר שפרץ השבוע לאתרים ישראלים שילב באתרים אלה דף עם תמונתו של אדולף היטלר, אשר הושווה לישראל, לצד תמונה של מצעד רעולי פנים. בדף הוא קילל את "כל הישראלים". קבוצה אחרת שהתקיפה אתרים ישראלים נימקה את הפריצה כנקמה על ניצחונו של ג'ורג' בוש בבחירות לנשיאות בארה"ב, וקבוצה מכוויית שפרצה למספר אתרים שרבטה קריאות נגד ממשלת ישראל והממשל האמריקני.

 

גם הישראלים לא טומנים ידיהם בצלחת – השבוע פרצה קבוצת IST בפעם השנייה לאתר gaza.net, שפירסם חדשות ומאמרים מעזה, והורידה אותו מהרשת. "לא נעזוב אותם עד שלא יחזרו יותר לרשת", כתב ל-ynet הגולש Mo7oRoL בשם הקבוצה, "הכתבה האחרונה שלהם הייתה עד כמה היהודים קופים וחזירים ועל זה לא נסלח". לאחרונה פרץ ישראלים מספר אתרי ממשל פלסטינים וגם לאתר "רמאללה און ליין" הפופולרי. במסגרת התקפה נפרדת נפרצו מספר אתרים ניאו נאציים.  

השחתת פני אתרים (Web Defacment Attack ובקיצור - WDA) מוגדרת כפריצה לשרת ושינוי תוכני או גרפי של אחד מדפי האתר. פעולות 'האקטיביזם' (Hacktivism - חיבור בין 'האקינג' ו-'אקטיביזם', התקפות שרתים למטרת הפצת מסרים פוליטיים) כאלה אינן מוערכות במיוחד בקהילת אבטחת מידע, מאחר ומדובר באחד הסוגים הפחות מזיקים של התקפות מקוונות שערכן ראוותני בעיקרו, ולרוב התוקפים משתמשים בתוכנות מוכנות מראש (סקריפטים) לצורך פגיעה באתרים שרמת האבטחה שלהם נמוכה מלכתחילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים