שתף קטע נבחר

באר טוביה: מפעל הצ'יפס של מקדונלד'ס נשרף כליל

דליקת ענק פרצה במפעל בבאר טוביה שמייצר את הצ'יפסים לסניפי מקדונלד'ס ברחבי הארץ, ושרפה אותו כליל. מנהל המפעל: "כל העובדים פונו ולא ידוע לנו על נפגעים". המשטרה אף הורתה לסגור את הכביש בין צומת מלאכי לצומת הודיה בשל השריפה ותושבי האזור נקראו לסגור את חלונות בתיהם

שריפת ענק פרצה הבוקר (יום ו') במפעל "תופאפ" שבאזור התעשייה של באר טוביה. כוחות גדולים של כיבוי אש מאשדוד, אשקלון וקריית מלאכי הגיעו למקום. לא דווח על נפגעים, אך למקום הוזעקו גם כוחות הצלה גדולים. אחר הצהרים פעל צוות של משרד לאיכות הסביבה לפינוי החומרים המסוכנים מהמפעל, שנשרף כליל, על ידי מעלית מיוחדת.

 

במפעל מייצרת חברת מקדונלד'ס-ישראל את הצ'יפס שנשלח לסניפי ברחבי הארץ.

 

בעקבות השריפה, ביקשו כוחות הכיבוי ממשטרת לכיש לפנות תלמידים מבתי הספר ומבנים סמוכים למפעל "תופאף", זאת מחשש שייפגעו מהעשן הכבד והסמיך שמיתמר מהשריפה.

 

לאחר כשעתיים, הצליחו כוחות הכיבוי להשתלט על האש שפרצה במפעל "תופאפ" ולמנוע את התפשטותה לעבר מיכלי האמוניה שנמצאים בצידו המערבי של המפעל. חלק מתקרת המפעל קרס. גם תלמידי בתי הספר בקריית מלאכי הורשו לעזוב את בתי הספר בעקבות התפשטות העשן.

 

המשטרה אף הורתה לסגור את כביש מספר 3 (קריית מלאכי-אשקלון) בקטע שבין צומת מלאכי לצומת הודיה, זאת בעקבות השריפה שמשתוללת במפעל "תופאף" שבאזור התעשייה של באר טוביה. התנועה מופנית לדרכים חלופיות. המשטרה קראה לתושבי האזור לסגור את חלונות בתיהם מחשש לפגיעה מהעשן. 

 

צוותי שש כבאיות מנסים להשתלט על השריפה וכוחות נוספים עושים את דרכם למקום. מנהל המפעל, קובי פורת, מסר ל-ynet "העובדים במפעל פונו ולא ידוע לנו על נפגעים".  


פורסם לראשונה 03/12/2004 11:07

 

בהכנת הידיעה השתתף ארצי חלפון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל רוזנברג
המפעל עולה בלהבות
צילום: ישראל רוזנברג
צילום: ניצן מרקוביץ
שריפת המפעל
צילום: ניצן מרקוביץ
הצ'יפסים נשרפו. אילוסטרציה
מומלצים