שתף קטע נבחר

עלו ברשת: רשימת סופר אישית

אנציקלופדיה של צמחי מרפא, אתר רב לשוני לאנג'לינה ג'ולי, תחרות הכלב הכי שווה, האתר של לשכת יועצי המס, מקבץ פרסומות ופספוסים, משחק עם צפרדעים ועוד

הפייבוריט

 

סופרליסט הוא לא עוד אתר קניות, אף ששמו, ובהתרשמות ראשונה מעיצובו, ניתן לחשוד בו ככזה. זהו מיזם ישראלי חדש ופרטי, שמקימיו הבינו שעל מנת לנהל את תקציב הקניות המשפחתי בזהירות ובאחריות, ולייצר רשימת קניות איכותית, צריך לשלב יתרונות של תוכנה עם היכרות עמוקה של המוצרים, על מחיריהם האמיתיים, כפי שהם מופיעים במדפי הסופר.

 

לפיכך, מאפשרים מפעילי האתר לכל גולש להירשם, ולייצר מעין יומן קניות פרטי, שמתבסס על רשימת הקניות המאוד-אישית שלו. את הרשימה אפשר להרכיב מבחירה של פריטים, מתוך קטלוג האתר. הקטלוג הזה כולל תמונה, פרטים בסיסיים ומחיר של כל מוצר ומותג הקיים על מדפי הסופרמרקטים, בכל המחלקות הרלוונטיות - ממוצרי בצק ומאפה ועד תמרוקים, מוצרי ניקיון וכלי בית.

 

אם המוצרים המבוקשים לא מופיעים בקטלוג, יכול הגולש להגדיר פריטים חדשים, ולהוסיף גם אותם לרשימה. התכלית של "סופרליסט" היא ייצור רשימת קניות אישית ומקיפה, שממנה ניתן לגזור מדי שבוע בקלות את הקנייה הנדרשת, ולבדוק מה חסר במזווה הביתי. זהו פתרון לא רע למי שמבצע קניות בדרך הישנה והטובה - עם עגלת מול המדפים, וגם למי שעושה זאת באתרי הקניות ברשת.

 

היתרון של "סופרליסט" הוא שאינו קשור בשום אתר קניות או חנות מקוונת, וניתן להשתמש ברשימה שהורכבה שם כדי לקנות במקום אחר. אפשר גם לשלוח את הרשימה למפעילי האתר, שיוציאו אותה בשבילכם בפקס כהזמנה מהחנות הקרובה אליכם, ואפשר גם לשלוח את הרשימה בדואר. בכל מקרה, ניתן לעדכן את הרשימה מדי שבוע.

 

השימוש שיעשו הגולשים ברשימה האישית שלהם יכול לייצר מידע רב ערך למפעילי "סופרליסט", שיקבלו באמצעות השימוש באתר תמונה אמינה למדי של המגמות הצרכניות בכל רגע נתון - אילו מותגים נחשבים בלתי אטרקטיביים, אילו מסעות פרסום כשלו, מה הם המוצרים הכי נחשקים וכו'. אולי משום כך השירות הזה מסופק לגולשים חינם.

 

תרופות סבתא

 

"גאמנון", אותו מפעיל אדם שמזדהה רק בשמו הפרטי אמנון, הוא מעין אנציקלופדיה מקיפה למדי ומפתיעה באיכותה על צמחי מרפא. האתר נבנה באמצעים דלים, ועל כן יש מקום להתעלם מעיצובו ומבנהו הדלים, ולהתמקד באיכות תכניו.

 

האתר מביא מידע רב על צמחי מרפא וסגולותיהם, ומאפשר חיפוש ועיון לפי שמות הצמחים וגם לפי התחלואים והתופעות הרפואיות להן מבקשים מרפא. עוד באתר: מילון מושגים, כמה עשרות מתכוני בריאות, מידע והסברים על גננות וגידול צמחי מרפא ועוד. מפעיל האתר מתרגם מידע רלוונטי מתוך פרסומים של מרכזים רפואיים בארה"ב, אנגליה וגרמניה, ובהיבטים המקצועיים נעזר באנשי הגן הבוטני בירושלים, ובאגרונום של משתלת יגור. יפה.

 

חיפוש במחשב

 

"קופרניק" הוא שמה של תוכנה קטנה, אותה ניתן להתקין ישירות על הדסקטופ במחשב האישי, והיא מאפשרת חיפוש עמוק בקרביים של המחשב, כלומר גם בתוך פריטי דואר, קבצי וורד, תמונות וכו'.

 

נחשון מלמד עברית

 

שיתוף פעולה בין המרכז לטכנולוגיה חינוכית וערוץ "הופ" מביא לרשת את דמותו של "נחשון כל יכול", כוכב סדרת הטלוויזיה באותו שם, שנועדה להעשיר את הידע של ילדי הגן בשפה העברית, ולחבב אותה עליהם בעזרת מוצרי מדיה שונים.

 

התוכנית מדגישה מרכיבים כמו הכרת האותיות, צלילי השפה, והגדלת אוצר המילים. לצד סדרת הטלוויזיה מופצים מוצרי עזר שונים, והאתר הוקם אף הוא כחלק מפיתוח הסביבה החינוכית. הוא כולל משחקים, חידות ופעילויות, שמאפשרות גם לילדים שטרם למדו קרוא וכתוב להרכיב צלילים ומילים, ולשלב טקסט ביצירות שלהם באתר.

 

המדריך

 

ירון שאול השיק אתר פרטי קטן, המגיש מידע רב ואיכותי למדי לכל מי שמעוניין להקים לעצמו אתר ברשת. האתר "מדריך רשת", כולל הסברים על הגדרת יעדי האתר, רכישת הדומיין, בחירת החברה לבניית האתר, מידע על שירותים לאחסון אתרים בארץ ובעולם ועוד. לצד אלה ממציע שאול לבוני אתרים שימוש בתוכנה סטטיסטית חינם.

 

המלכה אנג'לינה

 

אנג'לינה ג'ולי היא מזמן לא רק כוכבת קולנוע, היא מותג על, פעילה נחשבת למטרות הומניטריות בכל העולם, ושמה נכלל בעשר מילות החיפוש הפופולריות ביותר במנועי החיפוש.

 

מעריציה של הגברת, אולי האשה הסקסית ביותר בעולם היום, הקימו למענה אתר רב לשוני, הכולל גם קטיגוריה עברית רחבה. יש שם תמונות, מעקב אחר עיתונים שאת שערם עיטרה תמונתה, מידע ביוגרפי, ועוד. תהנו.

 

עצמאות בקייב

 

מצלמת הרשת הזו, המופעלת על ידי ערוץ טלוויזיה מקומי, צופה אל כיכר העצמאות בקייב, אתר מופלא, שכמעט בכל שעה משעות היממה מתקיימת בו הפגנה המונית של אלפי אנשים.

 

דוגי סטייל

 

תחרות קטנה בקהילות של פורטל MSN: הכלב הכי שווה, שזה שם אחר למלך היופי של הכלבים, או לסוג של תערוכת כלבים מקוונת. הגולשים שולחים את תמונות חיות המחמד שלהם, ומעמידים אותם לדירוג הקהל. ב-15 בינואר תסתיים התחרות והזוכה שייבחר יקבל מזון לשנה חינם.

 

שער אישי

 

איטן בר-פלד, נער בן 15 וחצי, מאפשר באתר הפרטי שלו לכל גולש לייצר ברכה מקוונת מקורית: מזינים איחולים אישיים, שולחים לבעל השמחה - וכשהוא ייכנס בפעם הבאה לדפדפן שלו, יגלה שם את עמוד הבית של וואלה, כאשר בכל שטחי הפרסום שלו יש ברכות אישיות ליום חגו.

 

אינדקסים מקצועיים

 

שני אתרי אינדקס לאנשי מקצוע מתחום הרפואה והמיסוי.

 

מאגר המומחים - אתר פרטי חדש, המאפשר חיפוש רופאים ומומחים רפואיים בתחומים שונים, מכל רחבי הארץ. מקימי האתר אינם מזדהים, אולם מצהירים על אובייקטיביות מלאה, ועל כך שהפעלת האתר ממומנת מתרומות, ואין הוא משרת שום ארגון רפואי או מסחרי. האתר מאפשר לרופאים וגם לגולשים להעלות מידע על רופאים ומומחי רפואה נוספים.

 

יועצי מס - האתר של לשכת יועצי המס, המאפשר חיפוש אנשי מקצוע מתוך מאות היועצים החברים בלשכה. האתר מציע מידע על סוגיות מס לציבור הגולשים, ומשמש גם כמעין שער גלישה ושולחן עבודה לחברי הלשכה, שכן יש הוא כולל טבלאות, מחשבונים ועוד כלים החיוניים לעבודתם.

 

הצחוקיה

 

עוד שעשועוני פלאש, סרטונים, משחקים ובדיחות רשת ששיגרו למענכם קוראי המדור.

 

האוסף של איתן - מקבץ מצחיק של סרטונים, פרסומות ופספוסים באתר הפרטי של צעיר ישראלי בשם איתן. הסגנון, כצפוי, רע ונמוך, אבל הצחוקים בלתי נשלטים. המומלצים: האב בחדר הלידה והזוג הרומנטי ליד הכיריים. (שלח: גבריאל קרדה).

 

הבירה מטעה - הנה עוד סיבה מדוע לא צריך להגזים בשתיית בירה או משקאות חריפים. אנימציה זוגית משעשעת. (שלח: אופיר אלבז).

 

מי יותר גבוה - הזינו את הגובה שלכם, והשוו את עצמכם עם מאות מפורסמים - בהם כוכבי בידור ומנהיגים. כך תוכלו סוף סוף לברר מי יותר גדול - אתה או בראד פיט? את או אנה ניקול סמית? (שלח: ארז ארליכמן).

 

הפאנקיסט המלוכלך - שמו המלא של הסרטון הקטן הזה הוא "מכונת הדפיקות האנרכיסטית של הפאנקיסט המלוכלך", ולמעשה הוא מאפשר לכל גולש לחבר לעצמו קטעי פאנק קצרים בעזרת שורה של כלים ומקצבים נתונים. (שלח: עמית פל).

 

טנגו צפרדעים - וזה משחק פלאשי חביב, שבעוונותינו ובגין מחסור בזמן לא הצלחנו לפצח: שתי קבוצות של שלושה צפרדעונים בכל אחת ניצבות על גבי שבע אבנים. אתם מתבקשים להעביר כל קבוצה לצד השני תוך שימוש בדילוגים. הצלחתם? ספרו לנו איך. (שלח: אסף שוסטר).

 

ענתיקות של העידן החדש - האתר הפרטי הנחמד הזה מציג כמה עשרות סרטוני פרסומת מהקולנוע ומהטלוויזיה, שקידמו את מכירותיהם של משחקי המחשב הראשונים בשנות השבעים והשמונים. הצצה בכמה מהם יוצרת תחושה של מסע מאות שנים אחורה, אל ימים מתסכלים של אנושות עם מסך קטן ומפוקסל, בלי גוגל ואימייל. מומלץ לאנתרופולוגי רשת. (שלח: ארז ארליכמן).

 

א' ב' נרקוטי - וכאן תמצאו סרטון מושקע מאוד, שמציג בדרך מקורית, לפי הא'-ב' של שמותיהם, עשרות סוגים של סמים, מעוררים ושאר כימיקלים - ואת תוצאות ההשפעה שלהם. (שלח: ליאור אבידב).

 

הבית שלי - במשחק הזה אתם נדרשים להביא את הסרטנים החביבים ישירות אל תוך קוביית הבית שלהם, תוך מעקף זהיר של מכשולים. (שלח: עמית פל).

 

ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים עקב עומס של גולשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים