שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ביהמ"ש העליון ידון השבוע בעתיד "הבימה"

  הרכב של שלושה שופטים, בראשותו של השופט אשר דן גרוניס, ידון בשאלת המשך דרכו של הנאמן הציבורי של התיאטרון, סמכויותיו וסמכויותיה של הועדה שמונתה לייעץ לו

  ביום ב' הקרוב יכריע בית המשפט העליון בעתידו של תיאטרון הבימה. הדיון יתקיים בהרכב של שלושה שופטים בראשותו של השופט אשר דן גרוניס ובמסגרתו ידונו השופטים בבקשת צו עיכוב ביצוע לפסיקתה של שופטת ביהמ"ש המחוזי ורדה אלשייך, שקבעה כי תפקידו של הנאמן הציבורי של התיאטרון, עו"ד שלמה שחר, יסתיים באמצע חודש ינואר. כן ידון ביהמ"ש בסמכויותיו של הנאמן הציבורי ובסמכויותיה של הוועדה המייעצת לנאמן שמונתה לאחרונה.

   

  צו עיכוב הביצוע הוגש לבית המשפט העליון מטעם המדינה שטענה מצדה, כי מבחינה משפטית פסיקתה של השופטת אלשייך אינה תקפה משום שבזמן הסדר ההבראה של התיאטרון הסמכות הבלעדית למינוי ועד נאמנים לתיאטרון ניתנה בידי הנאמן הציבורי עצמו.

   

  המדינה טענה כי בשל כך סיום תפקידו של הנאמן והחלפתו בגוף נאמנות ציבורית חלופי דורש שינוי המבנה המשפטי של התיאטרון ולמען שינוי זה יפעל הנאמן בתקופה הקרובה. כל השינויים במבנה המשפטי של התיאטרון ייעשו בשיתוף ועדה מייעצת לנאמן בראשותו של נשיא ביהמ"ש המחוזי בירושלים בדימוס, ורדי זיילר. ההחלטה להפעיל לצדו של הנאמן וועדה מייעצת התקבלה בשיתוף עם משרד המשפטים, המועצה הישראלית לתרבות ולאמנות וראש מנהל תרבות במשרד החינוך והתרבות.

   

  אין לדעת אם בית המשפט יפסוק כבר ביום ב' הקרוב בתיק העיקרי העוסק בסמכויותיו של הנאמן אך ברור שייאלץ להכריע באם טעתה השופטת אלשייך בפסיקתה הקודמת.

   

  יש להניח כי לקראת הדיון יגישו פרקליטי התיאטרון הלאומי את טיעוניהם נגד מינוי הוועדה המייעצת לנאמן ויערערו על סמכויותיה. כך או כך יצטרך ביהמ"ש להכריע בידי איזה גוף ניתנת הסמכות למינוי מנכ"ל לתיאטרון שכן המנכ"ל הנוכחי, יעקב אגמון, יסיים את תפקידו ב-31 בינואר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיר פרטוש
  אגמון. יסיים את תפקידו ב-31 בינואר
  צילום: מאיר פרטוש
  שחר. ביהמ"ש יידרש להכריע בעניינו
  לאתר ההטבות
  מומלצים