שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רענן נרצח חודשיים לאחר מות אחותו
  רענן לוי בן ה-18 מראשון לציון, לא נהג לצאת לבלות. אך נדקר למוות, בקטטה שפרצה במועדון בקיבוץ שפיים. אחותו הגדולה נפטרה לפני כחודשיים ממחלה. ההורים והחברים מתקשים לעכל

  "זו הפעם השנייה או השלישית בחיים שהוא הלך לדיסקוטק. איך קרה שהוא נרצח שם? לפני כחודשיים נפטרה אחותו הגדולה של רענן כתוצאה ממחלה, והם נותרו שני אחים בבית. הוא, ואחותו מירב בת ה-23. זה פשוט לא נתפס. לא יכול לקרות דבר כזה". כך סיפרה ל-ynet גלית פאר, קרובת המשפחה של רענן לוי בן ה-18 מראשון לציון, שנרצח ביום שישי בלילה בקטטה במועדון בקיבוץ שפיים שבשרון.

   

  שוטר מג"ב, שהיה במקום וניסה להפריד בין הצעירים, נדקר גם הוא והועבר לבית החולים איכילוב בתל אביב במצב בינוני.

   

  משעות הבוקר הגיעו קרובים ומכרים לנחם את בני משפחת לוי בראשון לציון. ההורים, עדי ואיציק, עדיין לא מעכלים כיצד בנם, שכמעט לא נהג לצאת לבלות, נרצח בקטטה במועדון. "הוא היה ילד של בית", חזרו שוב ושוב החברים בבית משפחת לוי.

   

  רענן היה בן הזקונים של עדי ואיציק. הוא למד בבית ספר יגאל אלון והצטיין בלימודי המדעים. בעוד מספר חודשים אמור היה להתגייס לצה"ל. רענן אהב מאוד את הבית אך בשעות הפנאי נהג לשחק טניס, ואף שימש כמדריך. לאחרונה ערך טיול לפני צבא עם הוריו ובני משפחתו בהולנד.

   

  אתמול החליט רענן לצאת עם חברים למסיבה שנערכה ב"מועדון" בשפיים. "הוא ילד של ההורים. אחד שאף פעם לא עשה בעיות. איפה עוד יש ילדים שיוצאים לטיול שלהם לפני הצבא עם ההורים? אף פעם לא שמעת מילה רעה עליו. אני לא מסוגלת לחשוב בכלל שהוא היה קשור לאירוע כזה. זה אבסורד. פשוט לא נתפס. ההורים שלו יושבים המומים, גם הם לא מצליחים להבין איך נפלה עליהם טרגדיה כזאת". סיפרה פאר.

   

  התקרית אירעה סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר בשעה שבפאב שהו מאות מבלים. מסיבה לא ברורה פרץ ויכוח בין שתי חבורות צעירים, האחת מראשון לציון והשנייה ככל הנראה מנתניה. הוויכוח, שהחל במועדון, המשיך מחוץ למועדון והתפתח לקטטה. איש מג"ב, שהיה במקום וניסה להפריד בין הניצים, נדקר בצווארו.

   

  הקטטה נמשכה כנראה במגרש החנייה הסמוך, ובמהלכה נדקר לוי והתמוטט. למקום הגיעו אמבולנסים של מד"א שקבעו את מותו של הצעיר ופינו את השוטר הפצוע לבית חולים.

   

  בזמן האירוע היה בקרבת מקום צוות בילוש ממשטרת נתניה אשר החל לטפל בארוע הדקירה הראשון ובהמשך באירוע השני. במשטרה מעריכים כי מדובר באותה קטטה, שעברה מפתח המועדון אל מגרש החנייה, אך הדבר עדיין נבדק.

   

  "אמרו לי שחבר שלי נדקר ומת, אני לא מעכל"

   

  "היתה קטטה ורצחו את החבר שלי", סיפר צעיר מראשון לציון כשהוא המום ונסער. הצעיר סיפר כי הם קבוצה של שמונה חברים שמגיעים מראשון לציון לבלות במקום וזו אינה הפעם הראשונה בה הם מגיעים למועדון.  

   

  "הייתי בתוך המועדון ושמעתי שיש קטטה. אמרו לי שהחבר שלי נדקר ומת", סיפר החבר, כשחולצתו קרועה וסימן חבלה על ראשו, "בהתחלה אמרו לי שם של חבר, לא הייתי בטוח והתקשרתי אליו והוא ענה וסיפר לי כי הנרצח זה חבר אחר שלנו. אני המום ולא מעכל עדיין מה קרה. המשטרה חקרה אותי ושחררה אותי. עכשיו אני לא יודע מה לעשות, התקשרתי להורים להרגיע אותם שאני בסדר ושלא ידאגו לי."

   

  מאות הצעירים כלל לא ידעו על האירוע הטראגי שהתרחש בסמוך, ואחד מהם סיפר כי "לא ידענו על מה שקרה בחוץ ופתאום הודיעו לנו כי המועדון ייסגר בעוד 20 דקות ועלינו לעזוב את המקום". כמה צעירות, שבילו גם הן במועדון, סיפרו: "שמענו שמישהו נדקר בחוץ ומת ונכנסנו להיסטריה. זה לא נעים שבילוי יום שישי מסתיים ברצח, סך הכל באנו ליהנות ולבלות במועדון, לא הרגשנו דבר עד שאמרו לנו שאנחנו צריכות לעזוב".

   

  במשטרה אומרים כי הם היו שותפים בהחלטה להמשיך את המוסיקה ולא ליידע את המבלים על הרצח בשלב הראשון, "היו במועדון 2000 בני נוער, לא רצינו לגרום לבהלה והעדפנו לפתוח את יציאת החרום ולהוציא את המבלים בהדרגה".

   

  חלק מהצעירים, שעזבו את המועדון נראו המומים ממה שאירע, אך רבים היו שיכורים. חבורת צעירים, שכנראה לא היו מרוצים מכך שהמסיבה נגמרה מוקדם מהרגיל, החליטו להמשיך את המסיבה מחוץ למועדון והמשיכו לרקוד סביב הרכב במגרש החנייה, בו זמן קצר קודם לכן נרצח רענן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
  רענן לוי. אהב את הבית
  צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
  צילום: רענן בן צור
  זירת הרצח
  צילום: רענן בן צור
  צילום: רענן בן צור
  המועדון בשפיים. המסיבה נמשכה כסדרה
  צילום: רענן בן צור
  מומלצים