שתף קטע נבחר

גוגל מציעה, אתם מחליטים

התכונה החדשה שמוצעת במגרש המשחקים של גוגל, ה-Google Labs, היא מעין כלי המנחש את שאילתות החיפוש שלכם. איך ולמה? די בקלות למען האמת, וכמו תמיד, תוך התבססות על דעת הקהל

גוגל נוהגת להשיק שירותי חיפוש חדשים במתכונת ניסיונית באמצעות אתר Google Labs, מגרש המשחקים של החברה, הכולל מבחר תכונות ניסיוניות. אחד החידושים הטריים ביותר שכולם אוהבים לאהוב היא Google Suggest, שאולי אינה שימושית במיוחד לגולשים מן השורה, אך עשויה לרתק את חובבי הסטטיסטיקה שבינינו.

 

התכונה מאפשרת להקליד מילת חיפוש, ותוך כדי הקלדה, ממש כמו במנגנון ה-Auto Complete של אינטרנט אקספלורר או אאוטלוק למשל, האלגוריתם של גוגל ינסה לנחש לאיזו מילה התכוונתם, ויציג אפשרויות חיפוש שבצמוד אליהן מצויין מספר האתרים בהם הן מופיעות (Result), כאשר אל המילים ניתן לגשת בעזרת "דפדוף" עם החיצים שעל גבי המקלדת.

 

הכלי החדש פועל גם בעברית, ומבוסס על אלגוריתם האוסף מידע אודות אתרים פופולריים, שעל פיהם נקבעת מידת התאמתה של שאילתה מסוימת. כך ניתן למשל לראות כי ישראלים רבים בכל זאת לא שוכנעו על ידי ההכרזות כי המיתון הגיע אל קיצו, והם עדיין עסוקים ב"חיפוש עבודה" (הקלידו "חי" והיווכחו בעצמכם), אך רובם מחפשים "סקס", ומיד כשהם גומרים, פונים לאתר "סלקום" (מילת המפתח השנייה המופיעה כאשר מקלידים את האות 'ס').

 

בגוגל מציינים אגב, שהצעות החיפוש שלהם אינן מבוססות על איסוף נתונים אישיים, כגון היסטוריית חיפושים המתבצעת במחשב הפרטי שלכם, ומבטיחה שכל המידע שמועבר אליה נותר סודי, פרטי וחסוי בהחלט. יש לקוות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים