שתף קטע נבחר

בלונדון כבר עורכים חזרות להכתרה של צ'ארלס

המלכה אליזבת עוד חייה ובועטת, אבל בחצר המלוכה כבר עורכים תוכניות חשאיות ליום שאחרי: ייערכו שינויים בטקס ההכתרה, במרכזם פתרון שיאפשר לצ'ארלס למלוך יחד עם אהובתו, קמילה פארקר

המלכה עוד לא מתה, יחי המלך: בריאותה של מלכת בריטניה, אליזבת אלכסנדרה מארי ווינדזור, או בקיצור, "המלכה אליזבת השנייה", תקינה לחלוטין, אבל זה לא מפריע לבאי כוחה של משפחת המלוכה לערוך בחשאי הכנות להכתרתו של המלך הבא.


ה"סאנדיי טיימס" הלונדוני דיווח הבוקר (יום א') כי גורמים רבים, בהם גם ראשי הכנסייה, מתכוננים להכתרתו של יורש העצר, הנסיך צ'ארלס, ואף עורכים שינויים בטקסי ההכתרה על מנת שיתאימו לעולם המודרני של ימינו.


כחלק משינויים אלה, יושמטו אלמנטים ארכאיים מהטקס, וישולבו בו תפקידים שונים אותם ימלאו מנהיגיה החילוניים של המדינה. זאת בטקס שרובו ככולו נוהל במשך מאות שנים על ידי בכירי הכנסייה.


הדוכס מנורפולק, שמתוקף תפקידו אחראי לניהול טקס ההכתרה, הסביר כי גם בחצר הבריטית המיושנת הבינו שיש צורך להתאים את הטקסים למאה ה-21. "דברים רבים השתנו מאז הכתרתה של המלכה בשנת 1953", אמר. "יהיו שינויים רבים בטקס. אני לא מפחד להגדיר אותם כמודרניים".


הדוכס התייחס גם לטענות כי בריאותה של המלכה טובה, ואין סיבה ממשית לתכנון טקס הכתרת יורשה, וסיפר: "תכננתי בחשאיות, וחשבתי בחשאיות, והתייעצתי בחשאיות בנושא. התוכניות להלווייתה של המלכה מוכנות אף הן".


ראוי לציין שהתכנונים השונים נעשים בידיעת המלכה ועל דעתה. האישור שהעניקה שליטת בריטניה לתוכניות, שיתואמו מעתה ואילך מול משרדו של צ'ארלס, מהווה דחיפה למעמדו של יורש העצר, שהתערער רבות בשנים האחרונות. לא רק צהובוני בריטניה עשו ככל שביכולתם על מנת לשים את הנסיך ללעג ולקלס, גם גורמים בחצר המלוכה שפכו עליו קיתונות של רותחים. זאת בשל סירובו להופיע לחתונות של אנשי החצר, אליהן לא הוזמנה אהובתו, קמילה פארקר-באוולס.


חייו הרומנטים של הנסיך, שכבר גרמו לו לצרות רבות ואף איימו על כתרו, עומדים במרכז השינויים בהליכי ההכתרה. על פי חוקי המלוכה הבריטים, הנסיך הגרוש ואהובתו לא יכולים להתחתן בכנסייה, ולכן לא יכולים לכהן זה לצד זה כמלך ומלכה. במסגרת השינויים המוצעים, יתחתנו השניים בטקס אזרחי שילווה בברכה מיוחדת בכנסייה, ובכך תפתר המחלוקת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
יורש העצר. הנסיך מוויילס
צילום: איי פי
מכינה את הקרקע. המלכה אליזבת
צילום: רויטרס
מומלצים