שתף קטע נבחר

הכנסת אישרה: תלמידים יקבלו ארוחה חמה

לפי "חוק ההזנה", שאושר בקריאה שלישית בכנסת, שרת החינוך תקבע מיהי אוכלוסיית התלמידים הזכאית לארוחה חמה בבתי-הספר בהם מתקיים יום לימודים ארוך

הכנסת אישרה אמש (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק "ארוחה יומית לתלמיד".

 

החוק, המוכר גם כ"חוק ההזנה" מייסד מפעל הזנה לתלמידים בבתי הספר היסודיים, במסגרתו יקבלו הילדים ארוחה חמה אחת מדי יום. החוק קובע כי שר החינוך יקבע את אוכלוסיית התלמידים הזכאית להזנה במוסדות וביישובים שבהם חל יום לימודים ארוך.

 

מימון מפעל ההזנה ייעשה באמצעות תקציב שנתי שיוקצה עבור המטרה. בתקציב ישתתפו הרשויות המקומיות והוא יסתייע בתרומות ובתשלומי הורים.

 

החוק חל עוד טרם אושר במליאה והוא מיושם בפועל כבר ב-31 רשויות מקומיות. נהנה ממנו מספר תלמידים הנע בין 150 ל-190 אלף.

 

המימון הממשלתי לחוק עומד על 50 מיליון שקלים לשנה הראשונה. קרן "סקטא רשי" לקחה על עצמה לממן את הפרויקט בעלות של 30 מיליון דולר למשך שלוש שנים. השתתפות ההורים תיקבע על פי מצבם הסוציו-אקונומי.

 

החוק קובע כי ועדת היגוי עליונה תבחן את מצבה הכלכלי של כל רשות מקומית ואת אחוז ההשתתפות שלה בפרויקט, ותתחשב ברשויות הנמצאות במצוקה תקציבית. כמו כן, החוק מאפשר לרשות המקומית לאסוף תרומות לטובת יישום החוק.

 

"אני שמחה לבשר להורים ולתלמידים שחוק ארוחה יומית נכנס לספר החוקים", אמרה ח"כ רוחמה אברהם (ליכוד), שהגישה את הצעת החוק. "אין לי צל של ספק שזוהי בשורה למשפחות מצוקה ולתלמידים, אשר לא יצטרכו יותר לדאוג כיצד הם משיגים את לחמם. זה הישג אדיר לי כחברת כנסת ולממשלת ישראל, שהכירה בעובדה שיש לעזור לתלמידים".

 


פורסם לראשונה 27/12/2004 21:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
הילדים יקבלו ארוחה חמה
צילום: מאיר פרטוש
צילום: מתוך אתר הכנסת
אברהם. הישג גדול
צילום: מתוך אתר הכנסת
מומלצים