שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

האסון במזרח: ילד משבדיה מחפש את משפחתו

קרל נילסון, ילד שבדי בן שבע, איבד את הוריו ושני אחיו הקטנים בגל הצונמי בפוקט ומאז הוא מחפש אחריהם. דוגמנית-על צ'כית נפצעה לאחר שהצליחה להיתלות בעץ וחברה הצלם נעדר. סיפורים מאזור האסון

כשגלי הצונמי שככו מעט, קרל נילסון, ילד שבדי בן 7, חשב שהוא נמצא בעיר אחרת, אבל הוא היה עדיין בפוקט. הוריו ושני אחיו, שרק דקות לפני כן היו לידו, נעלמו. קרל נמצא כעת עם משפחה שבדית שהכיר אחרי האסון, כשהוא מקווה למצוא את משפחתו שלו במהרה.

 

 

"כל הלילה, בכל פעם ששמע רעש של משאית או מכונית, קרל התעורר ושאל אותי אם זה עוד גל", סיפרה רופאה שבדית המטפלת בו, מארי גולבסטרנד. היא ומשפחתה מטפלים בקרל מאז מצאו אותו אתמול במקדש בודהיסטי בפוקט. קרל, שהיה לבוש בבגדיו התחתונים בלבד, שבר את עצם הבריח והוא סובל מחבלות וחתכים.

 


קרל נילסון מחפש את בני משפחתו (צילום: איי.פי)

 

גולבסטרנד אמרה שהילד היה במצב של הלם, ובלילה היא ישנה לצידו. הוא סיפר לה שבעת האסון שהה בחדר במלון עם שני אחיו הקטנים, בני 5 ו-3. הוריו, תומאס ואסה, היו מחוץ לחדר. הוא סיפר עוד שלפתע הוצף החדר במים והוא עצם את העיניים והתקדם עם הגלים ואז התעורר וחשב שהוא בעיר אחרת. כמה מקומיים לקחו אותו למקדש הבודהיסטי, שהוסב למקלט חירום זמני לניצולים.

 

התינוק השבדי בן השנה ושמונה חודשים, הנס ברגסטרום, שניצל באסון נמצא יושב לבדו על כביש בפוקט שבתאילנד, ואושפז בבית החולים כשהוריו נעדרים, התאחד עם כמה קרובי משפחתו, אולם אמו עדיין נעדרת ואביו מאושפז בבית חולים.

 

תמונתו של הנס, בן שנה ושמונה חודשים, פורסמה בתקשורת על ידי בית החולים הבינלאומי בפוקט, שביקשו סיוע בזיהויו. בעקבות זאת, זיהה את התינוק קרוב משפחה באירופה ויצר קשר עם בני משפחתו ששוהים בתאילנד. דודו וסבתו של התינוק הגיעו לבקרו.

 

דוגמנית העל נפצעה וחברה הצלם נעדר

 

גם סלבריטאים נופשים מצאו את עצמם באזורים מוכי האסון: דוגמנית העל הצ'כית, פטרה נמקובה, נפצעה וחברה הצלם הבריטי, סיימון אטלי, נעדר, לאחר שנפשו בפוקט שבתאילנד בעת אסון הצונמי.

 

"היא בבית החולים והוא נעדר", מסרה הסוכנת של אטלי, איב סטונר. "אין לנו מידע נוסף כרגע. אנחנו מקווים לטוב, אבל ככל שהזמן עובר אנחנו נעשים יותר מודאגים. אנחנו חושבים על פטרה וסיימון ומשפחותיהם. המצב הזה נראה כמו קטע מסרט".

 

ה"סאן" הבריטי דיווח שנמקובה ניצלה בזכות זה שהצליחה לטפס על עץ ונשארה עליו במשך שמונה שעות, כשהמים והגלים סוערים תחתיה. על פי הדיווח הדוגמנית סובלת משבר בירך ומפגיעות פנימיות. 

 

נמקובה, בת 25, הופיעה על שערי מגזינים רבים, בהם "ווג" ו"ספורטס אילוסטרייטד". אטלי, בן 33, הוא צלם אופנה מפורסם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הנס ברגסטרום. התינוק שניצל
צילום: איי פי
צילום: איי פי
דוגמנית העל פטרה נמקובה
צילום: איי פי
מומלצים