שתף קטע נבחר

ח"כ אזולאי נעצר על מהירות מופרזת; המשטרה התקפלה

מכשיר האכיפה של משטרת התנועה הראה 232 קמ"ש ורישיונו של חבר הכנסת נשלל במקום ע"י שוטר, על פי הנהלים. ח"כ אזולאי בתגובה: "יש טעות, אני לא נוסע מהר והמאזדה 6 שלי לא מגיעה למהירות כזו". מכשיר האכיפה נבדק - והמשטרה הודתה בטעות. האם לכל אחד מאיתנו זה היה נגמר אחרת?

לא יאומן כי יסופר: במשטרה טוענים כי ח"כ דוד אזולאי מש"ס נתפס הלילה (יום א') כשהוא נוסע "במהירות של 232 קמ"ש" על כביש חוצה ישראל לכיוון ביתו בעכו. רישיונו נשלל לאלתר. ואולם, מכונית ה"מאזדה 6" בה נהג, אינה מגיעה למהירות גבוהה מ-196 קמ"ש. בתום בירור קצר התברר - המשטרה טעתה, הרישיון של אזולאי הוחזר.

 

מדובר במכשיר בדיקה מסוג וואסקר, מכשיר אכיפה שנמצא בתוך מכוניות משטרת התנועה ואשר מודד את מהירות הרכב אחריו עוקב השוטר. המכונית שעצרה את ח"כ אזולאי הינה מסוג פולקסווגן פאסאט TDI אשר מגיעה אף היא למהירות מרבית נמוכה בהרבה מזו שנמדדה לכאורה - 185 קמ"ש ביום טוב.

 

ראש אגף התנועה, ניצב שחר איילון, אמר בעקבות המבוכה שנגרמה למשטרה כי מדובר בטעות, אם של המכשיר או בהפעלת המכשיר על-ידי השוטר במקום. בהתאם לתוצאות הבדיקה שתיערך, הוחלט להשיב לח"כ את רישיונו. 

 

ח"כ דוד אזולאי אמר ל-ynet: "לדעתי יש טעות במכשיר. זה פשוט לא הגיוני. אני לא נוסע מהר. אפשר לספור על יד אחת את עבירות התנועה שלי, ובכלל, האוטו שלי, מסוג מאזדה 6, לא מגיע למהירות כזו. אני רוצה לחיות ולא להתאבד".

 

הבוקר נפצעו שני מאבטחים של ראש הממשלה - אחד באורח בינוני והשני קל בהתנגשות בין טנדר האבטחה לבין טנדר פרטי, בעת שהיו בסיור היקפי סביב מעונו של אריאל שרון בחוות השקמים. נהג הטנדר הפרטי נפצע קל. צוות מד"א פינה את השלושה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. בעקבות התאונה, נדחתה בשעה ישיבת הממשלה. 

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
אזולאי. טעות של המשטרה?
אתר הכנסת
כביש חוצה ישראל. ארכיון
צילום: מיכאל קרמר
צילום: גיל יוחנן
ניצב איילון. לדעתי, זאת טעות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים