שתף קטע נבחר

האם פריצקי ימנע מלפיד את ראשות האופוזיציה?

אולי זו תהיה נקמתו המתוקה של ח"כ יוסף פריצקי על מה שעוללו לו בשינוי. ייתכן שיצטרף לתומכים במועמדותו של אלי ישי לראשות האופוזיציה. ישי קרוב לגיוס כל מכסת הח"כים הדרושים למינויו לראש האופוזיציה, במקום ח"כ לפיד. אפילו מפלגת העבודה תוקעת ללפיד מקלות בגלגלים, והוא לא נשאר חייב: "שמעון פרס סובל מתיאבון בלתי נלאה לתארים וכיבודים"

הקרב על ראשות האופוזיציה הולך ומתחמם. עדיין לא בטוח מי ייבחר לראשות האופוזיציה. מה שכן ברור הוא שכולם אוהבים לשנוא את שינוי, ויעשו הכל כדי למנוע מלפיד את התפקיד. אפילו ח"כ פריצקי נוטה לתמוך ביו"ר ש"ס, אלי ישי, "אם אהיה לשון המאזניים, לא אתן ללפיד את הקול שלי. אם זה יהיה תלוי בי, זה לא יהיה תלוי בי", אמר למקורביו.

 

הקרב בין לפיד לישי על ראשות האופוזיציה מוציא מחברי סיעות הבית את כל היצרים והשנאה שהיו חבויים. גורם בכיר בכנסת אמר היום כי "הקרב מעיד יותר מכל על כך שלפיד משלם על חרצובות לשונו. מי שנמחץ על-ידי לפיד בדרך למעלה, בועט בו כעת בדרך למטה".

 

לפיד היה אמור להתמנות ליו"ר האופוזיציה ללא שום קושי, מכוח תקנון הכנסת, שכן הוא מייצג את הסיעה הגדולה ביותר באופוזיציה. אבל העניינים לא כל כך פשוטים, שכן התקנון מאפשר גם הצגת מועמד אחר, אם הוא מצליח להחתים יותר ממחצית חברי האופוזיציה.

 

ח"כ ישי התגייס למשימה והחתים עד כה 24 חברי כנסת. שלושה נוספים מובטחים לו מסיעת עם-אחד, שאולי תצטרף לממשלה. במקביל, הוא מתכוון לגייס לשורותיו את חמשת חברי הכנסת של יהדות התורה, רגע לפני שייכנסו לממשלה. ישי גם מנהל מגעים עם הערבים, שמשאירים פתח לאפשרות תמיכה ואפילו מצא אוזן קשבת אצל ח"כ פריצקי. לא מאהבת מרדכי, אלא משנאת המן - לפיד. בסך הכל דרושים לישי 29 ח"כים שיתמכו במועמדותו, ונראה שהוא לא רחוק מהמטרה הזו.

 

גם בסיעת העבודה החליטו לעשות לטומי לפיד חיים קשים. לכן הודיעו ליו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, כי הם עדיין אינם בממשלה, ולכן אל לו להעביר את שרביט האופוזיציה ללפיד. ח"כ עמיר פרץ זוכר היטב את התבטאויותיו של לפיד כלפיו, כאשר כינה אותו "ראש מאפיה", לכן הוא עושה הכל כדי למנוע מלפיד את התפקיד המיוחל.

 

יושב ראש מפלגת שינוי, חבר הכנסת יוסף לפיד, רגז כאשר שמע על התרגילים של מפלגת העבודה, שנועדו למנוע את מינויו לתפקיד: "שמעון פרס הוא מקרה ראשון בהיסטוריה שמשנה לראש הממשלה מכריז על עצמו גם כראש האופוזיציה, הכל מתיאבון בלתי נלאה לתארים וכיבודים. אם התנהגותו בנושא ממלא המקום הייתה מגוחכת, הרי שהודעתו היא ממש פתטית. שמעתי כבר על פוליטיקאי שמחזיק בקרנות המזבח, אך לפרס לא מספיק מזבח אחד", אמר לפיד.

 

תפקיד יו"ר האופוזיציה טומן בחובו הטבות שונות, כמו אבטחה צמודה, לשכה, מכונית שרד ופגישות קבועות עם ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הנקמה המתוקה. פריצקי
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
יהיה יו"ר האופוזיציה? לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: גלי תיבון
אולי ישי יקבל את התפקיד
צילום: גלי תיבון
צילום: תומריקו
פרס. תיאבון לכיבודים?
צילום: תומריקו
מומלצים