שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הושלמה עסקת מכירת שגריר לפוינטר
  היקף העסקה - 200 מיליון שקל. בפוינטר מעריכים שהעסקה תניב רווח של 45 מיליון שקל

  הושלמה רכישת חברת שגריר על ידי חברת פוינטר: בהסכם שנחתם אמש (ב') בין שגריר שירותי גרירה - חברת האם של "שגריר" (33.3%) לבין פוינטר מקבוצת נקסוס, נמכרה שגריר ב-200 מיליון שקל.  

   

  40 מיליון מסכום הרכישה ימומן על ידי הלוואה שתינתן על ידי שגריר כנגד בטחונות שנקבעו בהסכם. בפוינטר מעריכים כי העסקה תניב לחברה רווח של 45 מיליון שקל.

   

  פוינטר רכשה את כל פעילות החברה הכוללת שירותי גרירה לכלי רכב, שירות תיקוני דרך וכלי רכב חלופיים. עבור נכסי החברה שילמה פוינטר 10 מיליון שקל (כחלק מהסכום הכולל).

   

  מועד השלמת העסקה נקבע ל-5 ימים מתום התקיימות כל תנאי העסקה, בהם קבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים, התחייבות בנוגע לרצף עבודה של עובדים, קבלת מימון בנקאי על ידי פוינטר.

   

  בנקסוס נערכים זמן רב להשלמת העסקה, לאחרונה אף בוצע רה-ארגון בקבוצה לקראת הרכישה, במסגרתו  עבר גיורא ענבר, מנכ"ל פוינטר, לתפקיד

  יועץ לדירקטוריון הקבוצה. על פי התוכנית, עופר ליאור, מנכ"ל שגריר, ישמש מנכ"ל החברה הממוזגת שגריר-פוינטר.

   

  חברת נקסוס טלוקשיין, היא בשליטת DBSI. במקור, אמורה היתה DBSI עצמה, שבראשה יוסי בן-שלום וברק דותן, לרכוש את שגריר. על-פי ההערכות, השינוי בוצע על רקע הכוונה לנצל את ההפסדים הצבורים במאזני נקסוס, בהיקף של יותר מ-200 מיליון שקל. בדרך זו, יהפוך הרווח לפני מס שמציגה שגריר (שאשתקד עמד על כ-30 מיליון שקל), לרווח אחרי מס, ויאפשר לבעלי השליטה בחברה להחזיר את השקעתם מהר יותר.

   

  פוינטר מפעילה בישראל חבילת שירותים מבוססי איתור בנוסף לפתרון מיגון כולל למניעת גניבת כלי רכב ומחזיקה כ-40% מההתקנות של מערכות האיתור בשוק הישראלי. החברה סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2004 ברווח נקי של 1.5 מיליון שקל.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים