שתף קטע נבחר

פגז בדרך להאג

פשעי המלחמה בשטחים יגרמו לעולם להסיק שההתנתקות היחידה ששרון מעוניין בה היא של איברים מבעליהם הפלסטינים

בואו נבהיר: ירי עונשין, ועוד באמצעות שריון, לעבר אוכלוסייה אזרחית, נחשב על-פי החוק הבינלאומי לפשע מלחמה לכל דבר. ירי כזה, בו מוצאים את מותם 7 בני משפחה, שלפי כל העדויות בשטח לא היה להם קשר לטרור (אם כי ייתכן שבשעה זו עמלים לחשוף בשב"כ כי לדודו של אחד ההרוגים הייתה חנות מכולת שבה ניתן חשבון בהקפה לאיש חמאס) – ירי כזה הוא סיבה להעמדה לדין. מדינת ישראל כולה עמדה על הרגליים האחוריות כשנערך הדיון בדיון על הגדר בבית המשפט בהאג, נגד הטענה הפלסטינית שמדובר בפשע מלחמה. עכשיו זה כבר הרבה יותר גרוע. ואין לנו מה לומר להגנתנו להוציא לחץ פוליטי מימין על הממשלה.

 

הפשע ברצועה יגרום לעולם כולו להסיק שישראל מנסה לטרפד את הבחירות ברשות הפלסטינית בעוד מספר ימים, ושההתנתקות היחידה ששרון מעוניין בה היא התנתקות של איברים מבעליהם הפלסטינים. יכול להיות שבלשכת ראש הממשלה ובהנהגת הצבא נואשו ממטר פצצות המרגמה והקסאם שנורים מדי יום לעבר חיילים, מתנחלים ויישובים. נכון, זהו טרור מרפה ידיים ומייאש. ולכן הגיע הזמן לומר את האמת שוב: צבא סדיר לא יצליח להתגבר על טרור הנתמך בידי אוכלוסייה אזרחית גדולה.

 

האמירה הכנה ביותר שנאמרה בנושא הלחימה בטרור מפי פוליטיקאי ישראלי, הייתה דווקא ב"פליטת פה" של אהוד ברק, טרום היותו ראש ממשלה: "אם הייתי פלסטיני ובגיל המתאים, מן הסתם הייתי מצטרף לארגון טרור". זו האמת. יתבונן נא כל אחד מאיתנו טוב טוב לתוך עצמו ויתהה: ואם אני הייתי פלסטיני? האם שלוש המחתרות טרם קום המדינה לא הוגדרו על-ידי הבריטים כארגוני טרור?

 

ככל שעובר הזמן לקראת ההתנתקות, מתברר שהצבא, ולא המתנחלים, הוא הבעיה. את החיילים צריך להוציא מן השטחים, ולא את המתנחלים. החיילים הם הבנים, האחים, האבות של כולנו, והם עושים עבודה יומיומית של קלגסים. צוות הטנק שירה את הפגז הקטלני הבוקר מילא אחר פקודה "להגיב בתקיפות" לירי של פצמ"רים. אף אחד מהחיילים האלה לא יבקר בבית החולים בעזה את הילדים הפלסטינים הפצועים, או יפקוד את המשפחות השכולות בצד השני. מקסימום הם יצטלמו עם איזו גופה פלסטינית למזכרת. זו רמת הדיאלוג שאליה הידרדרנו.

 

ממשלת ישראל צריכה להוציא את החיילים שלנו משם, לפני שיהיה מאוחר מדי. המתנחלים יוכלו לבחור אם לבוא בעקבותיהם. זוהי ההחלטה האמיתית העומדת בפני כל ראש ממשלה ישראלי, שירצה בשלום עם הצד השני.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים