שתף קטע נבחר

מוקד מד"א באר-שבע: הפלסטינים לא מפסיקים להטריד

לא עומדים בעומס: בסניף מד"א בעיר נאלצים להתמודד לדבריהם עם ממוצע של 1,900 שיחות טלפון ממטרידים ביממה. "מדובר בעיקר בפלסטינים משטחי הרשות, שמנסים לפגוע בפעילותנו"

1,900 שיחות טלפון ממטרידים ביממה - עם כך נאלצים בסניף מד"א בבאר שבע להתמודד מדי יום בתקופה האחרונה.

 

עד לא מכבר נרשמו גם מספרים גבוהים יותר - 2,400 שיחות טלפון של מטרידים מדי יום במטה מד"א בעיר. אלא שפעילות משותפת של מד"א עם החברות הסלולריות הביאה לניטרולם של מכשירים ניידים של מטרידים. בימים אלה הודיעה גם חברת פרטנר שתסגור טלפונים של מטרידים שמד"א יתלונן נגדם.

 

מנהל מד"א במרחב הנגב, יהודה שושן, אמר כי "התופעה פוגעת בנו בעת אירועים גדולים כמו זה שהיה בעת נפילת הפצמ"רים בנחל עוז, אירוע בו נפצעו 11 חיילים ואזרח".

 

לדבריו, "חלק מהמטרידים לפחות באים משטחי הרשות הפלסטינית. על פי רוב, מדובר במטרידים המדברים בעברית עילגת ומבטא ערבי כבד. חלק מהמטרידים מזדהים אף כפלסטינים ואחדים אף הודו בפני המוקדנים שלנו שהם מקבלים כסף בעבור ביצוע ההטרדה. בין היתר, זוכים המוקדנים לגידופים ולקללות. המטרה של המטרידים היא להחזיק את הקווים שלנו בעיקר בזמן אירועים גדולים כמו זה בנחל עוז, כדי לפגוע בפעילותנו".

 

במד"א אמרו שבנו מערכות שיכולות לפעול גם במצב חירום, כאשר הם זוכים להצפה טלפונית מצד המטרידים. עם זאת, הובע החשש שמא הכמות הגדולה של המטרידים על 11 הקווים במוקד תגרום לקריסתו. עוד נמסר ממד"א שקיים חשש שבשל ריבוי ההטרדות היומי, עלולים המוקדנים שלא להיענות לקריאה דחופה של לקוח בעל מבטא ערבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים