שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מומחה בריטי: טלפונים ניידים מסוכנים לילדים

  בטור אישי מזהיר היום מומחה בריטי כי קיים מחסור במידע על סכנות הסלולרי, ולפיכך על ההורים למנוע את השימוש בטלפונים הניידים אצל ילדים. דו"ח שהוזמן ע"י האגודה למלחמה בסרטן בישראל קבע: לא סביר שהקרינה מהסלולרי מסרטנת

  הטלפונים הסלולריים טומנים בחובם סכנות לילדים: כך מזהיר היום בבריטניה וויליאם סטיוארט, חבר בועדה הבריטית להגנה רדיולוגית. סטיוארט מזהיר כי אף שאין עדיין הוכחות חד משמעיות לסכנה מהטלפונים הניידים, הרי שעל הורים למנוע מילדים מתחת לגיל 8 את השימוש בהם, כדי למנוע נזק עתידי אפשרי.

   

  כבר לפני חמש שנים קרא סטיוארט למנוע מילדים את השימוש בטלפונים ניידים, אלא שאזהרתו לא נלקחה ברצינות רבה מידי. בטור האישי שפורסם היום, הזהיר סטיוארט שוב כי קיים מחסור משמעותי במידע על סכנות הקרינה הסלולרית והשפעתה על הבריאות, והגידול המסחרר במספר הילדים המשתמשים בטלפונים הסלולריים מעמיד את הילדים בסיכונים בריאותיים.

   

  במאמרו, שפורסם הבוקר בבריטניה, טוען סטיוארט כי ככל שהמשתמשים בסלולרי צעירים יותר, כך גדלה הסכנה לה הם חשופים. על ההורים הוא אומר, לנהוג באחריות כלפי ילדיהם, ולא לעודד אותם להשתמש בהם.

   

  אשתקד פרסם מכון קרולינסקה השוודי מחקר שכלל 750 נבדקים שהשתמשו בטלפונים סלולריים במשך למעלה מעשר שנים. החוקרים קבעו כי הסלולרי הגדיל את הסיכון לגידולים באוזניים פי ארבע. החוקרים קבעו אז כי הסלולרי עלול לפגוע בתפקוד המוחי. מחקר נוסף שפורסם השנה על ידי חוקרים אירופאיים, גילה כי קרינת הטלפונים הסלולריים עלולה לפגוע בחומר התורשתי DNA.

   

  בישראל קבעו: אין סכנה

   

  הוועדה המייעצת למסרטנים סביבתיים בישראל, שכללה 30 מומחים בתחום ובראשה ישבה ד"ר יהודית שחם, קבעה השנה בדו"ח מיוחד שהוזמן על ידי האגודה למלחמה בסרטן, כי הנתונים המדעיים הקיימים היום אינם מצביעים על קיומו של קשר סיבתי בין הקרינה הבלתי-מייננת הנפלטת מטלפונים סלולאריים, מכשירי מיקרוגל וכדומה, לבין גידולים סרטניים.

   

  "השימוש בטכנולוגיה הסלולארית הינו חדש יחסית, ולכן יש להמשיך ולעקוב אחרי השפעתה ארוכת הטווח על הבריאות", קבעה הוועדה, "בגין העובדה כי האנרגיה הנספגת ע"י הרקמות - נמוכה יחסית, לא סביר להניח כי מכשירי הטלפון הסלולאריים הם גורם מסרטן. יחד עם זאת, בהעדרו של מחקר ארוך טווח, לא ניתן כיום לטעון כי השימוש בטלפונים הסלולאריים בטוח לחלוטין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חן מיקא
  סלולרי והשפעתו על ילדים. האם מזיק?
  צילום: חן מיקא
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים