שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "נילחם עד שניפגש עם ערפאת בגן עדן"

  כך אומר מפקד גדודי חללי אל-אקצה בצפון הרצועה, אבו מוסעב, בראיון ל-ynet. עוד עדות לכך שהמסרים החיוביים שנשמעו מכיוון המנהיג הפלסטיני החדש, אבו מאזן, לא הגיעו לרמת השטח, כפי שהוכח רק הבוקר בפיגוע במורג

  הטרור ממשיך לשלוט בשטח: רוחות חדשות מנשבות בימים האחרונים מכיוון הרשות הפלסטינית. אבו-מאזן ואריאל שרון שוחחו בטלפון וקבעו להיפגש. בשטח, השינוי רחוק מאוד, כפי שאפשר ללמוד מהפיגוע שבו נרצח הבוקר (יום ד')גדעון רבלין (50) מגני טל. בעקבות הפיגוע, אומר ל-ynet אבו מוסעב, מפקד גדודי חללי אל-אקצה בצפון הרצועה וממפקדי הארגון ברצועה: "נילחם עד טיפת הדם האחרונה שלנו, עד שניפגש, אינשאללה, בגן עדן עם הראיס ערפאת".

   

  למרות קריאת הנהגת הפתח אתמול להפסקת אש, נמשכת הלחימה ברצועה. הארגונים הפלסטינים, שבימים האחרונים הגבירו את ירי הרקטות והטילים לעבר שדרות וההתנחלויות, הוציאו לפןעל את הפיגוע במורג. "זו תגובה לפעולות ישראל", אומרים הפעילים הפלסטינים.

   

  אבו מוסעב מפקד גדודי חללי אל-אקצה בצפון הרצועה וממפקדי הארגון ברצועה. אבו מוסעב, המזוהה בעיקר עם פעילות בניצי הפתח, מבטיח שהמלחמה תימשך "עד שלא יישאר אף כופר על אדמת פלסטין".

   

  ההתנתקות מתקרבת, ואתם ממשיכים בלוחמה ובפיגועים. למה?

   

  "כי אנחנו מבינים שבמצב הנוכחי ולמרות כל הדיבורים שלהם, הישראלים לא מעוניינים בשלום. היהודים לחמו בנביאים, וידוע שהם מפירים כל הסכם ואין לסמוך עליהם ועל מה שהם אומרים. לראייה, הם ממשיכים גם בימים אלה לחסל, ממשיכים להרוג ילדים ולהרוס בתים. הפעולות שלנו הן בסך הכל תגובה לפשעי ישראל".

   

  אבל אתם ממשיכים גם כשיש שקט מצד ישראל.

   

  "אנחנו נמשיך במאבק כל עוד נמצא חייל אחד על אדמתנו. עד אשר נשחרר את אדמתנו מהכובש האחרון לא נפסיק, ונילחם עד טיפת הדם האחרונה שלנו, עד שניפגש, אינשאללה, בגן עדן עם הראיס ערפאת".

   

  אבל כך תטרפדו אולי את תוכנית ההתנתקות.

   

  "אני לא מאמין שתהיה נסיגה ישראלית מעזה. לדעתי היום הזה לא יגיע. אנחנו בעד השלום אבל אני לא מאמין שהישראלים רוצים שהשלום יגיע. הם לא רוצים שעיני ילדינו יראו את זה".

   

  הדיבורים האלה באים אחרי תקופה של ריסון יחסי מצד ישראל על ירי הרקטות, וגם הילדים שנהרגו בצפון הרצועה היו בתגובה לירי טילי קסאם.

   

  "לא היה שום ריסון מצד ישראל וחוץ מזה אנחנו נלחמים נגד כופרים והדת שלנו והנביא שלנו מצווים עלינו להלחם בכופרים היהודים עד לשחרור אדמתנו, עד לשחרור כל אדמת פלסטין הכבושה מ-1967, וגם זו שנכבשה ב-1948".

   

  הדיבורים האלה מתאימים אולי לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי.

   

  "תשמע, זה לא רק תפיסה של החמאס. הדבר הזה הוא חלק ממצע הפתח ואנו נמשיך לדבוק בתוכנית זו של הפתח ונמשיך במאבק נגד הכיבוש".

   

  אבל הפתח ואש"ף ביטלו את הסעיפים האלה, כאשר הכירו בישראל. העמדה המוצהרת והרשמית של אש"ף והרשות היא הקמת מדינה לצד ישראל בשטחי 67'.

   

  "נכון שהראיס ערפאת הודיע שהסעיפים האלה מבוטלים, אבל גם ישראל ביטלה את כל ההסכמים שנחתמו. הישראלים הפרו וביטלו למעשה את הסכמי אוסלו ואת כל ההסכמים שבאו אחריהם וממשיכים במלחמה נגד העם הפלסטיני. לכן אנו חייבים להמשיך ולהילחם בהם".

   

  אז אין לצפות לשום שינוי בכלל מצדכם?

   

  "מה שצפוי מצדנו הוא המשך ההתנגדות לכיבוש".

   

  אתמול קראה הנהגת הפתח להפסקת אש ואבו מאזן, שביקר את האופי הצבאי של האינתיפאדה, קרא לשים קץ לאנרכיית הנשק שפוגעת בפלסטינים. אינכם חוששים מעימות עם השלטון החדש ברשות?

   

  "אנחנו לא חוששים מכלום. תשמע, אנחנו לא מאמינים בהסכמים העלובים שלגביהם מתנהל או יתנהל המשא ומתן. אנו נכונים להמשיך במאבק עד להשבת זכויותינו ואדמותינו, והדבר לא נועד לפגוע באבו-מאזן. כל עוד יהיה חייל ישראלי אחד על אדמתנו, נעשה הכל כדי להילחם בו ולפגוע בו".

   

  גם אם בימים הקרובים ייפגשו אבו-מאזן ושרון כדי אולי להביא לפריצה בתהליך המדיני?

   

  "גם אם זה יקרה. המאבק שלנו לא תלוי בהסכמים העלובים האלה שלגביהם יתנהל משא ומתן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  ימשיכו בפיגועים
  צילום: רויטרס
  באדיבות קטיף.נט
  קורבן היום. גדעון רבלין
  באדיבות קטיף.נט
  צילום: רויטרס
  פעילי הפתח ברצועה
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  איום נגד אבו מאזן
  צילום: איי פי
  מומלצים