שתף קטע נבחר

תושב יצהר חשוד בדריסת הקצין בחטיבת שומרון

האיש נעצר בכפר סבא, והוא חשוד שפגע בקצין הרפואה שניסה למנוע ממנו להדביק סטיקרים הקוראים לסרבנות על מבני החטיבה המרחבית. המשטרה: בתוך מכוניתו נמצאו חומרי הסתה רבים

משטרת מרחב שומרון עצרה אחר הצהריים (יום א') בכפר סבא מתנחל מיצהר החשוד כי פגע ברכבו בקצין צה"ל שניסה למנוע ממנו מלהדביק סטיקרים על מבנים של חטיבה מרחבית שומרון. החשוד נעצר כשהוא נוהג במכונית בה נהג כשאירע המקרה בשבוע שעבר.

 

מהמשטרה נמסר כי בתוך המכונית נמצאו חומרי הסתה רבים. החשוד הועבר להמשך חקירתו במשטרה.

 

בתום חקירתו הועבר החשוד לתחנת מעלה אדומים, ומחר יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים. כל החקירה תתנהל על ידי היחידה המרכזית של משטרת מחוז ש"י.

 

ביום שישי נפצע קל קצין החטיבה המרחבית, על פי החשד, מפגיעת המתנחל. מהמשטרה נמסר כי המתנחלים הגיעו למקום כדי לתלות שלטים הקוראים לסירוב פקודה לפינוי יישובים, ופגעו בו לאחר שביקש מהם להתרחק משם.

 

קצין הרפואה של החטיבה ששירת כקצין תורן במקום, הגיש תלונה במשטרה, לפיה הגיעו בסוף השבוע למקום שלושה מתנחלים והחלו לתלות סטיקרים בש"ג. הוא עבר בשער הבסיסי וראה את החשודים, שאל אותם לפשר מעשיהם וביקש מהם להסיר את המדבקות. המתנחלים נכנסו לתוך הרכב, נסעו לאחור, פגעו בו והחלו להימלט.

  

קצין הרפואה הגיע למשטרת אריאל, הגיש תלונה ושם גם קיבל טיפול רפואי.  

 

גורמי צבא אמרו ל-ynet: "אם אכן מדובר בניסיון פגיעה מכוון ולא בתאונה, האירוע חמור מאוד והוא חצייה של קווים אדומים. אנחנו מקווים שיתפסו את השלושה וימצו איתם את הדין". כמו כן הוסיפו הגורמים: "צה"ל רואה בחומרה כל ניסיון של קיצונים לערב את הצבא בוויכוח הציבורי".

 

לטענת גורמים בצה"ל, "הקצין ניסה למנוע פעילות לא חוקית של הדבקת שלטים פוליטיים שקוראים לסרבנות על בסיס צה"ל. צה"ל קורא לראשי ההתיישבות לפעול בחומרה נגד קיצונים החוצים קווים אדומים בהפעלת אלימות כנגד קצינים ולוחמים וכנגד כל קריאה לסרבנות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודעת תמיכה בסרבנות סמוך ליצהר
צילום: ערוץ 10
יוסי פילנט, החייל הסרבן, במסיבת השיחרור
צילום: ערוץ 10
מומלצים