שתף קטע נבחר

בעל קטינה שהכיר בצ'אט ונשלח לשנתיים מאסר

תושב הגליל הכיר נערה בת 15 באינטרנט, נפגש עמה מספר פעמים וקיים עמה יחסי מין בהסכמה. השופטת קבעה: "המעשים שביצע, על אף שנעשו בהסכמה, הנם חמורים, שכן הנאשם ניצל את קטינותה ותמימותה של הנערה. האיש נטל את תומתה של הקטינה ולימד אותה את רזי המין כדי לספק את תאוותיו המיניות". הוא נשלח לשנתיים בכלא

בית משפט השלום בחיפה גזר הבוקר (יום ג') 27 חודשי מאסר על איתמר באן (41) תושב היישוב הר חלוץ שבגליל. הוא הורשע על פי הודאתו בארבעה מקרים של יחסי מין בהסכמה עם נערה בת 15 ושלושה מקרים של מעשי סדום.

 

בתחילת השנה שעברה הכיר הנאשם את הנערה, תושבת הצפון, דרך האינטרנט. בגזר הדין תיארה השופטת את מהלך היחסים ביניהם, וציינה כי המתלוננת דיווחה לנאשם מהו גילה וכן כי היא בתולה.

 

השניים התכתבו ברשת, כשהנאשם שוחח עמה על ענייני מין. תקופה קצרה לאחר שהחלו השיחות, נפגשו השניים פעמיים בהפרש של שבועיים בין מפגש למפגש. כחודשיים וחצי לאחר מכן נפגש הנאשם עם הנערה והתקיים ביניהם מגע פיזי במכוניתו, בהסכמת הנערה.

 

השניים המשיכו להתכתב, ושוב נפגשו במכונית וקיימו יחסי מין. פעמיים נוספות הגיע הנאשם לביתה של הנערה, קיים עמה יחסים אוראלים ואף יחסי מין מלאים. בתום המפגש השני שנערך בביתה של הנערה הגיעה למקום אחותה הגדולה, שפגשה את הנאשם וגירשה אותו מהבית.

 

גם לאחר מכן המשיכו השניים לשוחח באינטרנט. כשהנערה התלוננה על כאבים באיבר מינה הפנה אותה הנאשם לשיחות דרך האינטרנט עם אשה, אותה הציג כאמריקנית בשם טרי.

 

הנערה וטרי שוחחו, ולאחר שדיווחה על כך לנאשם, הוא הביע תקווה שיקיימו יחסי מין בשלישייה. בנוסף לכך, לאחר מעצרו של באן באמצע שנת 2004, התברר כי החזיק במחשבו תמונות רבות של קטינים עירומים.

 

הנערה נתונה במצב קשה

 

במהלך ההליך המשפטי הוצע על ידי קצינת מבחן להטיל על הנאשם שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, בתנאי שישתתף בקבוצה טיפולית של עברייני מין. אלא שהנאשם לא התקבל לקבוצה הטיפולית, משום שמנחי הקבוצה התרשמו שהוא אינו מבין את חומרת מעשיו. מאידך, הגישה פקידת הסעד דיווח אודות הנערה, לפיו היא נתונה במצב קשה מאוד.

 

השופטת יעל פרדלסקי קבעה בגזר הדין: "המעשים שביצע הנאשם, על אף שנעשו בהסכמה, הנם חמורים, שכן הנאשם ניצל את קטינותה ותמימותה של הנערה... שמטיבה נוטה לתת אמון במבוגרים בהם היא שמה מבטחה. הנאשם נטל את תומתה של הקטינה ולימד אותה את רזי המין כדי לספק את תאוותיו המיניות. הדרך בה נהג הנאשם לא רק פגעה בגופה ובכבודה של הנערה אלא עלולה לעוות את כל תפיסת עולמה ולפגוע בה. מעשיו אלו של הנאשם אף שלא נעשו בכוח פיזי גורמים נזק עצום לנפשה".

 

השופטת הוסיפה, כי היא רואה חומרה יתירה בעובדה שהנאשם הכיר את הנערה באינטרנט "וידע בטרם נפגש איתה כי מדובר בבתולה בת 14".

 

השופטת קבעה כי נדרש עונש הרתעתי, "שיצמצם תופעה זו עד למינימום האפשרי... שידע הנאשם וידעו עברייני מין אחרים המשתמשים באינטרנט לבצע את זממם כי מעשיהם אינם וירטואלים ועל מעשיהם ייענשו בענישה ממשית".

 

על אף כל אלה לא גזרה השופטת על הנאשם את העונש המקסימלי, שהוא חמש שנות מאסר על כל אחת מהעבירות שביצע. מלבד עונש המאסר בפועל של שנתיים ושלושה חודשים גזרה עליו השופטת שנת מאסר על תנאי וחייבה אותו לשלם סכום של 10,000 שקלים לנערה.

 

תחילת ריצוי עונש המאסר לבקשת סנגורו של הנאשם, עו"ד אדם פיש נדחה ב-30 יום. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
איתמר באן. שנתיים מאסר בפועל
צילום: רוני שיצר
מומלצים