שתף קטע נבחר

ערוץ 2: מזוז החליט להעמיד לדין את עמרי שרון

על פי הדיווח, היועץ המשפטי החליט להגיש כתב אישום נגד שרון הבן בפרשת "עמותות הקש". גורמים במשרד המשפטים אמרו ל-ynet כי טרם התקבלה כל החלטה, "אולם הנושא מתגבש לכיוון הזה"

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט להעמיד לדין את בנו של ראש הממשלה, חבר הכנסת עמרי שרון, בפרשת "עמותות הקש", בה כבר נחקר במשטרה. כך דווח הערב (יום ה') בחדשות ערוץ 2.

 

גורמים במשרד המשפטים העוסקים בפרשה אמרו ל-ynet כי "בשום אופן לא עדיין התקבלה כל החלטה, אולם הנושא מתגבש לכיוון הזה". מזוז אמור להכריע בקרוב בסוגייה.  

 

פרקליט המדינה, ערן שנדר, כבר הכין טיוטת כתב אישום נגד שרון הבן, בה מיוחסים לו עבירה על חוק מימון מפלגות ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

ראש הממשלה שרון יוכל כנראה גם הפעם, כמו בפרשת האי היווני, לנשום לרווחה, שכן הוא לא יופיע בכותרתו של כתב אישום. אולם בפרשת סיריל קרן אפשר שהדברים יסתיימו אחרת.

 

תזכורת: עמותות הקש

 

ח"כ שרון חשוד בגיוס בלתי חוקי של כספים לקמפיין של אביו בבחירות לפריימריס בליכוד בשנת 1999. הוא נחשד בשעתו בעבירות על חוק מימון מפלגות ועל חוק המפלגות ובשורה של עבירות נלוות, ובהן רישומים כוזבים במסמכי תאגיד וגיוס כספים בניגוד לחוק מחברות ומתורמים בחו"ל.

 

החקירה בפרשה נפתחה בשנת 2001 לאחר שהמשטרה חשדה כי ראש הממשלה ובנו עמרי גייסו בניגוד לחוק מיליוני שקלים לצורך מימון הפריימריס לראשות הליכוד ובהמשך גם לצורך מימון הקמפיין של שרון לראשות הממשלה.

 

גם מבקר המדינה, אליעזר גולדברג, חקר את הפרשה וזו העלתה כי במהלך הפריימריס של שרון בוצעו העברות כספים שלא כדין והוקמו "חברות קש" לצורך העברת הכספים למטה הבחירות של שרון. 

 

הסעיפים הנוגעים לפרשת "עמותות הקש" הופרדו מן הפרשה האחרת, הנושאת מאפיינים דומים - פרשת סירין קרן. בפרשה זו עלה החשד שהמיליונר הדרום-אפריקני העביר 1.5 מיליון דולר לחשבונו של גלעד שרון, כדי לכסות תרומה לא חוקית שקיבל אריאל שרון בפריימריס של הליכוד ב-2001.

 

בהכנת הידיעה השתתפה טל רוזנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
עמרי שרון
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: רויטרס
מני מזוז
צילום: רויטרס
מומלצים