שתף קטע נבחר

השרים הגיעו לשדרות; התושבים לא התרגשו

אולי זה השקט הזמני, אולי התושבים פשוט התעייפו ממחאות, אבל בשורה התחתונה - רק מעטים מתושבי שדרות הגיעו הבוקר להפגין מול ישיבת הממשלה השבועית, שנערכה בעיר מוכת הקסאם. אלה שכן הגיעו, פגשו במקום את איש "כך", ברוך מרזל, ובידיו שלט: "שרון מטורף"

חודשים הם חיים בפחד, אבל דווקא הבוקר (יום א'), כאשר הממשלה החליטה לערוך את ישיבתה השבועית בשדרות, חשים תושבי העיר מוכת הקסאם את טעמו של השקט. זאת לאחר שמאז יום רביעי האחרון ועד לרגע כתיבת שורות אלה לא נחתה בעיר ולו רקטת קסאם אחת.


ואולי זה השקט הזמני שגרם לתושבים, שהפגינו וזעקו את כאבם במהלך השבועות האחרונים, להישאר בבתיהם ולא להגיע להפגין מול השרים האורחים. מעטים היו המפגינים שהתקבצו במקום, מרביתם כלל אינם נמנים על תושבי העיר, חלקם פעילי ימין המורגלים בהפגנות מעין אלה.

צילום: צפריר אביוב


בין המפגינים בלט בנוכחותו איש "כך", ברוך מרזל, שהחזיק שלט ועליו תמונתו של ראש הממשלה, והכיתוב "מטורף". מתחת לתמונתו של שרון התנוססה גם הכותרת "על ביטחוננו ישמרו המצרים?!". מאחורי מרזל עמדו כמה נערים חובשי כיפות, שנשאו שלטים עם תמונותיהם של השרים לבנת, נתניהו ושלום. אל התמונות נוסף כיתוב: "הכבשים של שרון". 


מפגינים אחרים הבהירו כי אינן מקבלים את הדיווחים אודות הודנה שהושגה בין הפלגים הפלסטינים. "אנחנו דורשים פיתרון, לא ביקורי חולים ולא יום צילומים", קראו, והוסיפו: "פרס ושרון -  מקומכם בבית אבות". אחד המפגינים, מגאפון בידו, החרה החזיק אחריהם וצעק: "ארבע שנים חיזקנו את הממשלה ואת הצבא, אבל צה"ל שפן. שרון הפך להיות שפן, הוא זקן. דם יהודים אינו הפקר".


ההפגנה עצמה התקיימה במרחק של כמה עשרות מטרים ממקום התכנסות הממשלה. מעבר לכך, לא אישרה המשטרה. המפגינים, שזעמו על השוטרים שהרחיקו אותם ממקום ההתרחשות, לא חסכו שבטם גם מבנו של ראש הממשלה - עמרי. "צריך להגיש כתב אישום נגד אבו-עמרי, על שהפקיר אותנו", טענו. "אתם יודעים מה פירוש האותיות 'עמרי'?", שאל אחד המפגינים, וענה: "עד מתי רשעים יעלוזו".


כאמור, בעיר שדרות שרר הבוקר שקט מופתי. את שגרת החיים הרגילה הפר רק עיכובו של אחד המפגינים, שטיפס על גג אחד הבניינים הסמוכים למקום התכנסות השרים. למה? אולי מדובר ברגיעה הזמנית מירי הקסאמים, ואולי תושבי העיר שדרות, שרק ביום שישי האחרון קברה אחת מבנותיה, פשוט עייפו מהפגנות וממחאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
הפגנת התושבים בשדרות
צילום: צפריר אביוב
גם ברוך מרזל הפגין
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
מפגינים בשדרות
צילום: צפריר אביוב
מומלצים