שתף קטע נבחר

השופטים לבלומנטל: "פה את נאשמת, את לא בכנסת"

בדיון מתוח, הבהירו השופטים לח"כית מהליכוד: "את לא בכנסת וגם לא בכנס פעילי מרכז ואת תשיבי לשאלות". כשהגיבה בלומנטל להתלחשויות בין השופטים, אמרה לה השופטת זיוה הדסי-הרמן: "שלא תעיזי להתערב". בלומנטל התקשתה לענות לחלק מהשאלות שהופנו אליה. עד המדינה, אבי אוסקי, הגיע למקום "כדי להסתכל לבלומנטל בעיניים", אך הוצא מהאולם

"פה את נאשמת - את לא בכנסת", כך אמרו היום (א') שופטיה של ח"כ נעמי בלומנטל בבית המשפט השלום בתל אביב, שהרבתה להתערב בשיחות שניהלו השופטים והתווכחה עם התובעת, לאחר שלא השיבה בדיוק לשאלות שנשאלה.

 

אווירה מתוחה שררה בעת הדיון במשפטה של חברת הכנסת מהליכוד. לאחר שהעידה ביום חמישי, נחקרה היום בלומנטל בחקירה נגדית. לשאלות התובעת, עו"ד רות ארז, ענתה בהתנשאות, וחזרה על דברים שלא רלוונטיים לשאלות שנשאלה.

 

 

באחד המקרים לאחר שלא השיבה לשאלה שנשאלה, אמרו לה השופטים "את לא בכנסת וגם לא בכנס פעילי מרכז ואת תשיבי לשאלות". במקרה אחר בלומנטל הגיבה להתלחשויות בין השופטים ואז אמרה לה השופטת זיוה הדסי-הרמן: "שלא תעיזי להתערב". במקרה אחר בלומנטל הרימה את קולה בצעקה, אך מייד התנצלה ואמרה: "כולי חפה מפשע".

 

"זכות השתיקה - במסגרת חיסיון עו"ד לקוח"

 

עם תחילת הדיונים היום, נשאלה בלומנטל מדוע שמרה במשטרה על זכות השתיקה והתקשתה לענות. אז התערב עורך דינה, אורי וגמן, ואמר כי הוא מתנגד לשאלה כי מדובר בחיסיון עו"ד - לקוח. בתגובה אמרו השופטים: "התדרוך עזר".

 

במהלך הדיון הבוקר נשאלה ח"כ בלומנטל מדוע נתנה את הכסף לאבי אוסקי הנהג והיא השיבה  כי העבירה לו את הכסף מפני שהוא ביקש ממנה ואמרה עוד כי לא היא זאת שיזמה את מתן הכסף, אלא הנהג עצמו. התובעת אמרה לה כי זה לא רלוונטי. בלומנטל השיבה לה בצעקה "זה כן רלוונטי".

 

בהמשך חקירתה, הכחישה בלומנטל את טענתו של הנהג, אבי אוסקי, לפיה היא הוציאה את הכסף מהכספומט בדרך חזרה לביתה, שם היה המטה שלה ולא נכנסה הביתה כפי שהיא טוענת לפני שהוציאה את הכסף.

 

בלומנטל התקשתה להסביר כיצד רבים מפעיליה שחיכו לה בביתה, שם היה המטה שלה, לא ראו אותה נכנסת הביתה, גם אם לשניות ספורות, וזאת למרות שהיא אמרה בחקירתה הראשית כי הפעילים שלה חיכו לה. בלומנטל אמרה כי היא אינה יודעת מי ראה אותה מכיוון שאסור היה לה לדבר עם אף אחד מאז החלה החקירה בפרשה.

 

התובעת, רות ארז, אמרה לה כי חבל שלא סיפרה את כל הפרטים במהלך החקירה במשטרה ושמרה על זכות השתיקה וזאת כדי שהפרקליטות תוכל לבדוק אותם. השופטים המשיכו וביקשו מבלומנטל להשיב לשאלות שהיא נשאלת באופן מדוייק. בלומנטל התקשתה אף להסביר מדוע חשבה כי פעיל הליכוד, מיכה אלנקווה, ישלם עבור מלון 'סיטי טאוור'. על כך אמרה בלומנטל כי לא ידעה את מצבו וחשבה ש"כל הכבוד לו על הפעילות שלו".

 

אבי אוסקי עצמו, עד המדינה בפרשה, הגיע לבית המשפט וזאת בעקבות הפרסומים ביום חמישי של בלומנטל בהם סיפרה כי "כלל לא היתה קרובה לאוסקי וכי הוא חוצפן".

 

אוסקי אמר: "באתי להסתכל לה בעיניים, לראות אם היא יכולה להמשיך ולשקר כשאני יושב מולה ויודע את האמת אבל עורך הדין שלה דאג מייד שיוציאו אותי מהאולם בטענה כי הוא יזמן אותי כעד הגנה וזאת למרות שהוא כבר חקר אותי חקירות ארוכות.

 

"לדעתי, הוא עשה את זה רק כדי לא לערער את עדותה של בלומנטל שעומדת פה ומשקרת במצח נחושה ואני רוצה להזכיר לה שיש עבירה בחוק של מתן עדות שקר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
בלומנטל. כולי חפה מפשע
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
אוסקי. בא להסתכל בעיניים
צילום: אבי כהן
מומלצים