שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כך מקליקים הנוטעים

  אתר האינטרנט של הקרן הקיימת לישראל מציע לכם לטעת עצים, לטייל בארץ, לגלות יערות ואתרים מעניינים, ולשם שינוי, לא כולם חבויים מאחורי מסך המחשב, וחלקם אפילו מחייבים יציאה מהבית. בואו לחגוג עם האילנות

  לכבוד ט"ו בשבט, החלטנו להמליץ על אתר שעוסק דווקא במתרחש מחוץ למסך המחשב, ומעודד גם משתמשים הסובלים ממחסור בוויטמין אי ליהנות מיפי הטבע באופן בלתי אמצעי וממש לא וירטואלי. הדרך לשם עוברת באתר האינטרנט של קק"ל, המציע מידע מגוון אודות טיולים, איכות הסביבה, היערות, החי והצומח בישראל.

   

  באתר ניתן למצוא מסלולי טיולים, וכן רשימת אתרים למטיילים בעלי מוגבליות פיזיות, אפשרות לטעת עץ בקליק אחד, אפשרות להירשם לניזולטר מקוון שעניינו טיולים מומלצים בארץ, כמו גם הפניה לתערוכות צילומים ואיורים מלבבות, שמופיעות במלואן באתר, וחוסכות, למי מהגולשים שלא השתכנע בכך - לצאת מהבית.

   

  ואם בראש השנה לאילנות עסקינן, זה הזמן לעודד את חידוש המסורת של נטיעת עצים. מדובר בגירסה ההיי טקית ונקייה לאותו מנהג ספק ילדותי ספק מיושן, הזכור לרובנו כחוויה עתירת בוץ ומהנה לפרקים. כל מי ששונא לשטוף את הבוץ מתחת לציפורניים עדיין יכול לטעת עץ ולהעשיר את החורשות והיערות בארץ. כל מה שצריך הוא ללחוץ על "הקלק וטע" בראש העמוד הראשי של האתר, למלא את פרטיכם (יש אבטחת SSL) ולזכות בתהילת עולם.

   

  כל אחד מהתורמים מקבל איזכור ודף אישי קטן באתר קק"ל, ויכול לקחת חלק במפעל הייעור של הקרן הקיימת לישראל באמצעות "אתר הנטיעות" המקוון. אגב, באותו עמוד תוכלו גם לבדוק כמה עצים ניטעו באיזור בו בחרתם, ותוכלו להעניק את תעודת הנוטע החרוץ כמתנה ליקיריכם.

   

  באתר הירוק למשעי תוכלו להירשם ל-e-ירוק, ולקבל בכל שבוע הצעה לטיול ישירות לתיבת הדואר שלכם, או להפליג הלאה, לאתרים משלימים בנושאים רלוונטיים, המופיעים בעמוד הקישורים. מי שבאמת מסוקרן לגבי ההיסטוריה, יוכל גם לגלות כיצד ומתי הוקמה הקרן, מי עומד מאחורי הקופסה הכחולה המיתולוגית ומה בעצם תפקידה של קק"ל.

   

  נחמד לגלות שהקרן הקיימת לישראל, מוסד בן 103 שנים, שלעיתים הדעות חלוקות אודות תרומתו והצורך בו במאה ה-21 - הצליח להעביר את פעולותיו גם

  לרשת, ולעשות זאת בצורה מקצועית ומושכת, ותוך כך ליצור חיבור מסוים בין הצירים שהשתתפו בקונגרס הציוני החמישי שהתקיים בבזל, והחליטו על הקמת קק"ל, לבין הישראלים של ימינו. (רוני שני).

   

  אפשר לשלוח המלצות על אתרים לכתובת computers@y-i.co.il . רצוי לשלוח מידע מפורט ככל שניתן על האתר, מועד הקמתו, תכניו ומהותו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים