שתף קטע נבחר

הפיגוע במירון: יאסרה בכרי זוכתה מאי מניעת פשע

שנתיים וחצי לאחר שהואשמה באי-מניעת פשע - זיכה בית המשפט את יאסרה בכרי, בת 30 מהעבירה. בכרי נסעה בקו 361 בו התרחש הפיגוע במירון באוגוסט 2002, והואשמה בכך שהמחבל גילה לה כי יתפוצץ והיא ירדה עם חברתה בלי להזהיר את שאר הנוסעים. השופט: "היא לא ידעה ולא האמינה כי עסקינן במחבל מתאבד שמתכוון לבצע פיגוע". בכרי בתגובה: "מודה לאלוהים ולעורך הדין, הם נתנו לי את הכוח"

שנתיים וחצי לאחר שהואשמה יאסרה בכרי באי מניעת פשע לאחר שנסעה בקו 361 בו התרחש הפיגוע בצומת מירון בחודש אוגוסט 2002, בחר היום (ב') נשיא בית משפט השלום בנצרת, תאופיק כתילי, לזכות אותה זיכוי מלא.

 

בכרי, בת 30, הואשמה על ידי פרקליטות מחוז הצפון, כי ידעה שבכוונת מחבל מתאבד שנסע בקו האוטובוס 361 לפוצץ עצמו בצומת מירון ולא דיווחה על כך, אולם היום קבע השופט כתילי בהחלטתו: "משקבעתי שהנאשמת לא ידעה ולא האמינה כי עסקינן במחבל מתאבד שמתכוון לבצע פיגוע הנני מזכה את הנאשמת מכל אשמה". בפרקליטות מחוז הצפון אומרים בתגובה: "נלמד את הכרעת הדין ונשקול הגשת ערעור".

 

בכתב האישום, שלדבריה, רדף אותה במשך כל התקופה הארוכה הואשמה בכרי כי כאשר עשתה דרכה ללימודים במכללת צפת פנה אליה המחבל שישב לצידה ואמרה לה בשפה הערבית: "תרדי מהאוטובוס, תרדי מהאוטובוס". 

 

המשטרה טענה כי מחקירתה של בכרי עלה ש"היא הבינה היטב שמדובר במחבל המבקש לבצע בפיגוע, אבל בחרה להזהיר רק את חברתה, סמיה אסדי, כיוון שהיא ממוצא מוסלמי". השתיים ירדו מהאוטובוס בצומת שבע ועצרו מונית. שניות ספורות לפני שפוצץ עצמו המחבל, עקפה המונית את האוטובוס ואז התרחש הפיצוץ.

 

בכרי: תודה לאביגדור פלדמן ולאלוהים

 

אל בית המשפט בנצרת נאספו ובאו היום בכרי ובני משפחתה לאחר הקראת הכרעת הדין אמרה בדמעות יאסרה בכרי: "ידעתי לאורך כל הדרך שאני חפה מפשע. אם הייתי נקלעת היום לאותה סיטואציה הייתי נוהגת בדיוק באותה צורה".

 

הנאשמת, שיוצגה על ידי עו"ד אביגדור פלדמן, שבה והודתה לו ואמרה: "תודה לעורך הדין, לאלוהים ולמשפחה שלי, הם שנתנו לי את הכוח. עברו עלי שנתיים וחצי קשות מאוד". 

 

"מדובר בצעירה שניצלה בנס מהפיגוע. לא מספיק שהטראומה ליוותה אותה כל השנים אני חושב שאפילו מן המקום ההומני לא היה מקום להגיש כנגדה כתב אישום" אמר בתגובה לזיכוי עו"ד פלדמן.

 

אביה של בכרי, מוחמד, הוסיף: "אנחנו מכירים את המשפחות שנפגעו, מרגישים את הכאב שלהן ומבינים את הסבל. אם הפיגוע היה בידינו הרי הוא לא היה מתרחש. אנחנו אנשים שוחרי שלום".

 

בכרי התקשתה להסתיר היום את התרגשותה הרבה ואמרה לאחר שהתאוששה בבית המשפט: "בני משפחות ההרוגים הם קורבנות בדיוק כמוני. כואב לי בשבילם כולנו הרי בני אדם".

 

עו"ד מירית שטרן מפרקליטות מחוז הצפון אמרה ל-ynet בתגובה להחלטת השופט: "האפשרות שיאסרה בכרי תזוכה נלקחה בחשבון. אנחנו נקרא את הכרעת הדין, נלמד אותה ונשקול הגשת ערעור". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
יאסרה בכרי. "ידעתי שאני חפה מפשע"
צילום: גיל נחושתן
צילום: אלעד גרשגורן
שתי החברות בדיון קודם בבית המשפט
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: איי פי
הפיגוע במירון. תשעה נהרגו
צילום: איי פי
מומלצים