שתף קטע נבחר

"קצין המבצעים של חיזבאללה שולח תנחומיו"

קשה להאמין: קצין המבצעים של חיזבאללה בשטחים, הישראלי לשעבר קייס עובייד, פרסם מודעת אבל בשמו בעיתון היוצא לאור במזרח ירושלים. עובייד נחשב למפעיל מספר אחת של חוליות טרור מטעם החיזבאללה. מקורב למשפחה בטייבה: "מדובר במחווה אנושית"

דרישת שלום מהמבוקש מספר אחת של מדינת ישראל: קוראי העיתון הפלסטיני "אל-קודס" שיפשפו היום (ג') את עיניהם ולא האמינו. במודעת אבל שהתפרסמה בעמוד הראשי, נכתב כך: "בצער רב ובלב מאמין מגישים קייס עובייד ואשתו חולוד תנחומים לבני המשפחה במותה של הילדה לין עובייד. אנו מתפללים שאלוהים ירחם על הקטנה וישכין אותה בגן עדן".

 

קייס עובייד הוא אזרח ערבי ישראלי ותושב טייבה לשעבר - שהפך לחוטפו של אלחנן טננבוים וקצין המבצעים של ארגון החיזבאללה. בשל פעילותו המסועפת בשטחים מטעם ארגון הטרור הלבנוני, זכה לתואר "המבוקש מספר 1 של מדינת ישראל".

 


המודעה שהתפרסמה ב"אל-קודס"

 

לפני מספר ימים מתה מדום לב לין עובייד, אחייניתו של קייס ובת אחיו אכרם, השני מבין ששת אחיו ואחיותיו של קייס. הבוקר שלח עובייד מודעת אבל למשפחה - דרך העיתון הפלסטיני.

 

לא ברור עדיין כיצד שיגר עובייד את המודעה לעיתון, אולם מקורב למשפחה אמר ל-ynet כי אין בכך שום פסול: "מדובר במחווה אנושית. זוהי הדרך היחידה של קייס להיות בקשר עם המשפחה ולהעביר להם את צערו על הילדה. אין כאן שום עניין מעבר לעניין המשפחתי, אנושי, מוסרי".

 

מאז חטיפתו של טננבוים ובריחתו של עובייד מהארץ אופף אותו מסתורין. איש אינו יודע את מיקומו המדויק (ככל הנראה בביירות), ולטענת בני המשפחה בארץ מעולם לא היה איתם בקשר.

 

הפעם היחידה מאז חטיפת טננבוים שבה הופיע עובייד בפני אנשים הייתה כאשר שוחח בטלפון עם לוחמי גדודי חללי אל-אקצה ומשפחותיהם של בכירי הארגון, האשם אבו חמדן ונאדר אבו ליל, שחוסלו על ידי צה"ל במאי בשנה שעברה. בשיחה הטלפונית, שהושמעה במגברי קול, הגיש עובייד את תנחומיו לאנשי אל-אקצה ולמשפחות והבטיח לעשות הכל כדי להמשיך ולסייע לאינתיפאדה הפלסטינית.

 

במערכת הביטחון מייחסים לעובייד ולחיזבאללה אחריות לחלק גדול מהפיגועים וניסיונות הפיגועים בחודשים האחרונים בגדה וברצועה. בישראל סבורים כי לחיזבאללה אין אינטרס לסייע לרגיעה שמגבש אבו מאזן, והארגון, באמצעות עובייד, מממן ומעודד פיגועים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
עובייד. מודעת אבל
צילום: צביקה טישלר
צילום: איי פי
נסראללה. הבוס
צילום: איי פי
מומלצים