שתף קטע נבחר

אסיר עולם החזיק פורנו - ולא יקבל אוכל בהכשר בד"ץ

בחיפוש שערכו הסוהרים בתאו של גור המל, הם גילו חומרים פורנוגרפיים "קשים מאלה שמופיעים בפלייבוי'". בתגובה החליטו לשלול מהאסיר מזון בהכשר ייחודי של בד"ץ, המיועד לדתיים אדוקים במיוחד

"מי שמחזיק בתאו חומרי תועבה - איננו אדם דתי". כך קבעו סוהרי השב"ס, שהחליטו למנוע מאסיר העולם גור המל מזון בהכשרת הבד"ץ. זאת לאחר שמצאו בתאו חומרים פורנוגרפיים. בתגובה עתר המל לבג"ץ.


המל, השפוט למאסר עולם על רצח ערבי, מרצה את עונשו בכלא איילון. לפני זמן מה הגיש בקשה בה טען כי הוא דתי, ולכן מעוניין לקבל אוכל בהכשרת הבד"ץ - הכשר שנחשב מחמיר יותר מהכשר הרבנות הסטנדרטי. בשב"ס ציינו כי על-מנת לקבל אוכל שכזה, על האסירים לעמוד בתנאים רבים, בהם שמירה על אורח חיים דתי בכלא, סיפוק מסמכים המעידים כי האסיר הוא שומר מצוות, המלצה מרב הכלא, ועוד.


המל עמד בכל התנאים שלעיל, ובקשתו אכן אושרה, אך לפני כשבועיים, במהלך חיפוש בתאו, גילו הסוהרים חוברות פורנוגרפיות רבות. "מכירים את חוברות 'פלייבוי' ו'פנטהאוז'? החומרים שיש בחוברות אלה נחשבים לקלים יחסית לאלה שנמצאו בחוברות שהחזיק", אמרו הסוהרים. עוד ציינו כי כאשר בדקו קלטת של המחזיר בתשובה הרב אמנון יצחק, שנמצאה בחדרו של המל, התברר כי היא מכילה חומרים פורנוגרפים.


לאחר מציאת החוברות השונות, כינסו בשב"ס בשנית את הוועדה שאישרה להמל את הכשרות המיוחדת, וטענו כי אדם דתי אדוק כל-כך, שנזקק להכשר בד"ץ, לא יחזיק ברשותו חומרי תועבה מעין אלה. הוועדה קיבלה את המלצת השב"ס, והחליטה כי מעתה הוא יקבל אוכל כשר בהשגחת הרבנות, ככל שאר האסירים.


המל נמצא כעת באגף ההפרדה בכלא, זאת לאחר שרב עם אסיר אחר. מהשב"ס נמסר כי גם באגף ההפרדה נוהג המל שלא כיאות, וכי הוא נוהג לקלל את הסוהרים ולאיים על חייהם. עוד הוסיפו כי עתירתו של המל לא הגיעה לידיהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גור המל
אין יותר אוכל כשר
לא הולך עם פורנו. הכשר בד"ץ
מומלצים