שתף קטע נבחר

הרב עובדיה ללבנת: הצעותיך "בטוב טעם"

שרת החינוך נפגשה עם הרב עובדיה כדי לנסות ולהביא לצירוף ש"ס לקואליציה, במסלול "עוקף נתניהו". היא הציגה בפניו חלופות תקציביות לטיפול בשכבות המצוקה, במקום דרישת ש"ס לביטול הקיצוץ בקצבאות. עלות ההצעה: 600 עד 800 מיליון שקל. בנושא ההתנתקות אמר הרב עובדיה כי הוא בעד התנתקות מתואמת עם הפלסטינים

שרת החינוך לימור לבנת, נפגשה היום (ד') עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. במסלול "עוקף נתניהו", הצטרפה לבנת, בברכתו של ראש הממשלה אריאל שרון, למאמצים לצירופה של ש"ס לקואליציה.

 

המגעים שקיים בשבועות האחרונים יו"ר ש"ס, אלי ישי, עם האוצר לא הובילו עד כה לפריצת דרך, בעיקר בגלל הדרישה העיקרית של ש"ס לביטול הקיצוץ בקצבאות הילדים. בפגישה שהתקיימה הבוקר בביתו של הרב בירושלים, הציגה שרת החינוך חלופות תקציביות לטיפול בשכבות המצוקה במקום דרישת ש"ס לביטול הקיצוץ בקצבאות. הרב עובדיה אמר לשרה: "הצעותיך בטוב טעם, יש לשקול אותן בכובד ראש".

 

ישי אמר כי "השרה הציגה רעיון יצירתי שנותן פתרונות למצוקות רבות אם כי קשה להעריך שנוותר על דרישתנו לביטול הקיצוץ בקצבאות הילדים".

 

הצעת השרה לבנת מסתכמת ב-600-800 מיליון שקל בשנה. ההצעה נועדה לספק חלופות שיתנו פתרון מיידי למשפחות מרובות ילדים משכבות מצוקה: מפעל ההזנה יתוגבר מעבר לחוק הקיים ויוענק לעשירונים התחתונים בבתי הספר היסודיים ובגנים; יבוטלו תשלומי הורים משכבות מצוקה, לפי חתך סוציו אקונומי; יסובסדו המשפחות הנמצאות במצוקה כלכלית בהצטיידות לבתי הספר, בעיקר לקניית ספרים ומחברות. בתום הפגישה אמרה לבנת: "ההצעה יכולה להוות גשר בין האוצר לש"ס".

 

גם נושא תוכנית ההתנתקות עלה לדיון ולבנת אמרה לרב כי יש סיכוי גדול שההתנתקות תהיה בתאום עם הפלסטינים. הרב השיב: "זו בדיוק הייתה כוונתי". בש"ס הסבירו כי פסק ההלכה של הרב יוסף יוצא רק נגד התנתקות חד צדדית ללא תמורה וללא רגיעה בשטח. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
לבנת והרב. בטוב טעם
צילום: ששון תירם
מומלצים