שתף קטע נבחר

יגאל עמיר תרגם מרוסית ספר שכתבה לריסה

רוצח ראש הממשלה מבקש מבית המשפט שיורה לשב"ס להעביר לארוסתו, לריסה טרימבובלר, את התרגום שלו מרוסית לספרה, שהוא "יומן פילוסופי שעלילתו מתרחשת במאה העשירית". לדבריו, השב"ס מסרב להעביר לה את כתב היד "במסגרת רדיפה פוליטית". טרימבובלר: "זאת עוד התעללות"

יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, הגיש היום (ד') עתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ובה הוא מבקש מבית המשפט להורות לשירות בתי הסוהר לאפשר לו להעביר לארוסתו, לריסה טרימבובלר, את כתב היד שלו, הכולל 400 עמודים, בו תרגם את ספרה, "מראה לנסיך", מרוסית לעברית.

 

בעתירה טוען עמיר: "סיימתי לתרגם את ספרה החדש של אשתי, שהוא יומן פילוסופי שעלילתו מתרחשת במאה העשירית לספירה. לפני כחודש הגשתי בקשה לשב"ס להעביר לה את התרגום כדי שתוכל להוציאו לאור, אך אתמול נעניתי בשלילה".

 

עמיר ציין עוד בעתירה כי "מדובר בחלק מהרדיפה הפוליטית שמנהלים נגדי בשב"ס מאז הודעתי על כוונתי להינשא".

 

טרימבובלר: זו התעללות

 

הארוסה טרימבובלר אמרה בתגובה ל-ynet: "זאת עוד התעללות. למה להגיד כן כשאפשר להגיד לא?". לדבריה, עמיר למד רוסית כאשר התכונן לנסוע לשליחות ברוסיה שנים לפני הרצח. היא סיפרה על הספר שכתבה: "זה רומן היסטורי על היסטוריה יהודית של ימי הביניים העלילה במאה העשירית. אין שום קשר לפוליטיקה ואקטואליה. הספר פשוט מתקשר לתחום המומחיות שלי. הייתי מומחית לפילוסופיה והיסטוריה של ימי הביניים במזרח התיכון.

 

"יגאל תרגם את הספר, הוא קרא אותו ומצא חן בעיניו והחליט לתרגם הוא שאל למה אין תרגום לעברית אמרתי לו שזה מסובך. הוא ידע קצת רוסית לפני הכלא כי הוא היה בשליחות ברוסיה.  הוא התחיל לקרוא את הספר, ונעזר גם במילון וככה הרוסית שלו השתפרה ועכשיו ברמת הקריאה הוא קורא טוב מאוד, לדבר הוא יודע פחות. אני ראיתי את התרגום כשהייתי אצלו בביקור. לא קראתי הכל, כי זה הרבה עמודים. אני חושבת שהתרגום מוצלח, אבל לא ראיתי הכל עדיין.

 

"הוא רצה להעביר לי את התרגום, לקחו את זה כביכול לבדיקה ואמרו לו שהתשובה שלילית ואי אפשר להעביר את זה ולא נימקו את ההחלטה הזאת. אפשר לבדוק את זה, למרות שזה הרבה חומר. אפשר לעשות השוואה עם המקור. זה תרגום ושום דבר חוץ מהתרגום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
סופרת. טרימבובלר
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
מתרגם מרוסית. עמיר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים