שתף קטע נבחר

עיתוני גרמניה מבכים את מותו של קישון

הסופר והסאטיריקן היה אהוב מאוד בעיקר בגרמניה, שם מכר את ספריו במיליוני עותקים. העיתונים החשובים בגרמניה ובשוויץ הקדישו לו היום כתבות גדולות ומרכזיות

הידיעות על מותו של הסופר, המחזאי והסאטיריקן הישראלי הנודע, קיבלו כותרות מרכזיות לא רק בישראל: באירופה, ובייחוד בגרמניה, הקדישו היום (א') אתרי האינטרנט של העיתונים החשובים כתבות גדולות לסיפור חייו ומותו של אפרים קישון, שהיה אהוד על דוברי גרמנית, ומכר שם מיליוני עותקים מספריו.

 

 

קישון כתב למעלה מ-50 ספרים שתורגמו ל-37 שפות וכ-32 מיליון עותקים מספריו נמכרו במדינות דוברות גרמנית. ספרו "ספר משפחתי" הוא הספר העברי הנמכר ביותר בעולם לאחר התנ"ך.

 


כותרת מרכזית בעיתון "בילד": העולם מבכה את קישון 

 

אתרי האינטרנט של העיתונים הגרמנים דיווחו על פטירתו בעמודים הראשיים, היללו את יצירתו הספרותית. באתר "שפיגל אונליין" הוא כונה "אחד הסאטיריקנים הנקראים ביותר בעולם", והכתבה המדווחת על מותו מופיעה במקום השלישי בחשיבותו באתר. (לכתבה - לחצו כאן

 

אתר האינטרנט הגרמני "בילד" דיווח על מותו בראש עמוד הבית שלו. בכתבה ישנם נתונים רבים על מותו, יצירתו הספרותית והקולנועית ומהלך חייו (לכתבה  - לחצו כאן).

  

בדיווחים מצוטט קישון, ניצול שואה יליד הונגריה, שחלק את זמנו בין ישראל לבין אפנצל שבשוויץ, כאומר: "אני חש סיפוק מכך שהנכדים של התליין שלי עומדים בתור כדי לקנות את הספרים שלי". באחת הכתבות צוטט קישון כמי שאמר על עצמו: "נולד בהונגריה ב-23 באוגוסט 1924 ונולד מחדש בישראל ב-1949". 

 

אתר האינטרנט של העיתון הגרמני "פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג", הציב את הידיעה על מותו של קישון במקום השני באתר, אחרי הדיווח על הבחירות בעיראק. על-פי הכתבה, "קישון נחשב לסאטיריקן המצליח ביותר בימינו", שהיה אהוב במיוחד בגרמניה ושמרבית נושאי יצירתו היו חולשות אנושיות כלליות (לכתבה - לחצו כאן).

 

גם העיתון הגרמני היוקרתי "די-ולט", הציב את הידיעה על מותו של אפרים קישון, במקום השני בחשיבותו לאחר הדיווח על הבחירות בעיראק (לכתבה - לחצו כאן). בשוויץ, שבה מת קישון מדום לב, דיווחו בהרחבה על מותו. אתר החדשות השוויצרי "באזלר צייטונג" סיפר על יצירתו הספרותית הענפה ועל מהלך חייו (לכתבה  - לחצו כאן).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הידיעה בעיתון די-וולט
הידיעה בפרנקפורטר אלגמיינה צייטונג
עמוד הבית באתר שווייצרי
צילום: מיכאל קרמר
הסאטיריקן הנקרא ביותר. קישון
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים