שתף קטע נבחר

איציק: יש אנטישמיות בדברי המתנחלים

שרת התקשורת, דליה איציק, שאלה בישיבת הממשלה, שעסקה באנטישמיות, האם נכללים בדו"ח האנטישמיות גם דימויים נאציים שמשמיעים מתנחלים? השרה לבנת הגיבה בזעם: "ההערה שלך לא במקום. את מגמדת את האנטישמיות". מועצת יש"ע קוראת לפטר את השרה איציק

קרב איציק בלבנת: השרות דליה איציק ולימור לבנת, שהתנגחו באחרונה על רקע דו"ח דברת, התעמתו שוב הבוקר (יום א') בישיבת הממשלה - הפעם על רקע השוואה שערכה השרה איציק בין הדימויים האנטישמיים לבין סמלים שבהם משתמשים המתנחלים בהפגנותיהם.

 

שרת התקשורת, איציק, שאלה בישיבה את השר לענייני התפוצות, נתן שרנסקי, שאחראי לדו"ח מקיף בנושא האנטישמיות: "בדו"ח שלך אתה כולל דימויים נאציים שמשמיעים מתנחלים ביש"ע? לדוגמה, בהפגנה היום יחלקו חומרים שבעיני הם לא פחות חמורים. ראיתי תמונות נוראיות שמחלקים בהפגנות של יש"ע, ואין סיבה ששם נעשה הנחות. צריך לאפשר מחאה אבל בלי הנחות בעניין הזה".

 

איציק העירה שבדרכה מישיבת הממשלה ראתה תלמידים מיש"ע מפגינים בשעה שהם נעדרים מלימודים. שרת החינוך, לימור לבנת, הגיבה בזעם: "ההערה שלך לא במקום. אי אפשר לדבר על זה עכשיו כך כי את מגמדת את האנטישמיות בעצם זה שאת מעלה את זה באותו דיון".

 

בעקבות הדברים קראה מועצת יש"ע לראש הממשלה, אריאל שרון, לפטר את השרה איציק. ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, אמר: "השרה איציק לא תחדל מדיבורים אלה עד שתראה דם נשפך בין יהודים".

 

שרנסקי: יש הצלחות במאבק באנטישמיות

 

שרנסקי השיב: "בכל פעם שעושים בדברים האלה שימוש, אני אומר שזה לא פחות חמור, אך אל תבלבלי את זה עם גורמים שרוצים להרוג את כל היהודים".

 

השר נתן שרנסקי הצביע על הצלחה בפעילות בנושא האנטישמיות את מכון העתונות בבריטניה שהכריז על קריקטורה אנטישמית באינדיפנדנט, שמציגה את ראש הממשלה, אריאל שרון, זולל ילדים פלסטינים ודם נוטף מפיו, על גבי עמוד שלם. המכון הזה העניק לקריקטורה הזאת פרס ראשון, וכעת אותו מכון מסכים להציג תערוכה בנושא קריקטורות אנטישמיות: "זו דוגמה לכך שההסברה שלנו פועלת, אותו מכון יוצא תערוכה שהמסר שלה הוא להוקיע את האנטישמיות", אמר שרנסקי.

  

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר כי התשובה העיקרית לאנטישמיות היא עליה של יהודים, ויש לתת לכך תשובה הולמת בתקציב, ומקווה שזה יקבל ביטוי בתקציב. הוא פנה לשרת העליה והקליטה, ציפי לבני, ואמר: "אני חושב שבנושא הזה אנחנו לא עושים מספיק".

 

שר האוצר, בנימין נתניהו, אמר "האנטישמיות קיימת עוד 500 שנה מלפני הנצרות, זאת לא תופעה שעומדת להיעלם, גם ראשי הציונות לא חשבו כך, אלא רק היכולת של היהודים להגן עצמם. חשוב לשים את הדגש על האנטישמיות המוסלמית". שר הפנים, אופיר פינס, ציין כי חשוב לשים את נושא האנטישמיות וההסתה במגעים עם מצרים והרשות הפלסטינית.


פורסם לראשונה 30/01/2005 13:03

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
דימויים נאציים. דליה איציק
צילום: אביגיל עוזי
צילום: משרד החינוך
לא במקום. לימור לבנת
צילום: משרד החינוך
צילום: איי אף פי
מתנחלים עם טלאי כתום
צילום: איי אף פי
יש הצלחות. שרנסקי
צילום: זום 77
מומלצים