שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "אחת בודדת" יוקרן בפסטיבל גוטוברג בשבדיה
  סרטה התיעודי מעורר המחלוקת של הבימאית נורית קידר ישתתף בתחרות הרשמית של הפסטיבל. בחודשים האחרונים זכה הסרט לביקורות משבחות ונבחר כאחת מחמשת הסרטים התיעודיים הטובים של 2004
  סרטה מעורר המחלוקת של הבימאית נורית קידר על הצלפים הישראליים, "אחת בודדת", יוקרן הערב (א') במסגרת התחרות של פסטיבל הסרטים הבינלאומי בגוטוברג, שבדיה. קידר הוזמנה להשתתף בהקרנה וכן בסימפוזיון בנושא המלחמה בראי הקולנוע הדוקומנטרי שעורכת הנהלת הפסטיבל.

  סרטים ישראלים נוספים שיוקרנו בפסטיבל הם "ללכת על המים" של איתן פוקס, "סוף העולם שמאלה" של אבי נשר ו"לקחת אישה" של רונית ושלומי אלקבץ. סרטים אלה יוקרנו מחוץ למסגרת התחרותית.

   

  "אחת בודדת" השתתף עד כה ב-15 פסטיבלים בינלאומיים בניו-יורק, לונדון, ברצלונה, אמסטרדם, פלורידה, שיקגו צרפת, סלוניקי, דטרויט, קלן וירושלים. לקראת הקרנת הבכורה של הסרט בפסטיבל ירושלים התעוררה סביבו סערה, בעקבות דרישת הצנזורה הצבאית הישראלית לטשטש את פניהם של הצלפים המתועדים בו בניגוד להסכם קודם בין הבמאית לרשויות הצבא. לאחר הקרנתו בניו-יורק בחודש יולי האחרון, במסגרת פסטיבל זכויות האדם בעיר, זכה הסרט לביקורות מחבקות. בעיתון Variety, הנחשב לעיתון המרכזי של תעשיית הקולנוע העולמית, נכתב: "לא חשוב באיזה צד של המתרס אתה, סרטה של קידר בכל מקום שבו יוקרן יעורר מחלוקת. זהו סרט אידיאלי לשידור בטלוויזיה ציבורית".

   

  ברשימת סיכומי השנה של מגזין הקולנוע הניו-יורקי "Off Off Off" נבחר הסרט לאחד מחמשת הסרטים התיעודיים החשובים של שנת 2004.

  רשימת הסרטים כללה את "S21: מכונת ההרג של החמר רוז'" של ריתי פאן; "לאכול בגדול" של מורגן ספורלוק; "פרנהייט 9/11" של מייקל מור; "Los Angeles Plays Itself" של תום אנדרסן; "אחת בודדת" של נורית קידר ו"Born Into Brothels" של זנה בריסקי ורוס קאופמן. ברשימת מקבלי הציונים לשבח של המגזין הניו-יורקי מצוי גם סרטו של הבמאי הישראלי דוד אופק, "ההרוג ה-17". סרטיהם של קידר ואופק זכו במקביל בתואר "הסרט המומלץ ביותר ליציאה להקרנות מסחריות" מטעם המגזין. "זה מאוד מרגש ומחמיא", אומרת קידר, "עברתי דרך ארוכה עם הסרט הזה ולמרות המכשולים שבדרך, משמח לדעת שיש שכר למאמץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קידר. תשתתף בסימפוזיון בנושא המלחמה והקולנוע התעודי
  7 לילות
  מומלצים