שתף קטע נבחר

ישי לשרון: אם יבואו לקראתנו, ייתכן שנתמוך בתקציב

יו"ר ש"ס לא ממהר להצטרף לקואליציה, אבל ייתכן שמפלגתו תתמוך בתקציב המדינה מבחוץ, "כדי להביא מזור לאלפי ילדים רעבים". בפגישה עם ראש הממשלה הוא חזר על דרישתו לביטול הקיצוץ בקצבאות, אך העלה את האפשרות שההצעות האלטרנטיביות שהציגה השרה לבנת בפני הרב עובדיה יהוו בסיס לשיתוף פעולה

חודשיים לפני המועד האפשרי האחרון לאישור תקציב 2005, ממשיך ראש הממשלה במאמציו להרחיב את הקואליציה ולצרף אליה את 11 חברי סיעת ש"ס.

 

אחר הצהריים (יום א') נועד שרון עם יו"ר ש"ס, אלי ישי. הוא חזר באוזניו על רצונו לראות את המפלגה בקואליציה ועידכן אותו על חידוש המגעים עם הרשות הפלסטינית ועל שיתוף הפעולה המסתמן עם רמאללה ביישום תוכנית ההתנתקות.  

 

במוקד הפגישה עמדו דרישותיה של ש"ס במישור הכלכלי-חברתי. ישי הציע להפריד את הדיון בנושא הקואליציוני מזה הכלכלי, והאפשרות שהמפלגה תתמוך בתקציב המדינה בכנסת.

 

 

"אם הם רוצים לבוא לקראתנו, ואנו נביא מזור לאלפי ילדים רעבים, אז יש אפשרות שנימנע ואף נתמוך", אמר ישי. "אני מעוניין בקואליציה של התחברות כלכלית-חברתית למען השכבות החלשות. כולם באג'נדה של ההתנתקות, ואני האיש שצריך להושיע כלכלית את הרעבים".

 

יו"ר ש"ס אמר לראש הממשלה כי אפשר שהצעותיה של השרה לימור לבנת, אותן העלתה בפגישתה המתוקשרת עם הרב עובדיה יוסף, יהוו בסיס במו"מ, שאמור לסלול את דרכה של ש"ס להימנעות בהצבעה על התקציב, ואולי אף תמיכה בו.   

 

בפגישה בשבוע שעבר בבית הרב בירושלים, הציגה שרת החינוך חלופות תקציביות לטיפול בשכבות המצוקה, במקום דרישת ש"ס לביטול הקיצוץ בקצבאות. הרב עובדיה אמר לשרה: "הצעותיך בטוב טעם, יש לשקול אותן בכובד ראש".

 

אם יצלחו שרון ונתניהו את מבחן התקציב, והממשלה תשרוד גם אחרי מארס, כמעט שלא תהיה עוד דרך פרלמנטרית לעצור את עגלת ההתנתקות. הנחת העבודה בסביבת ראש הממשלה היא שבמידה והממשלה תצליח לגבור על כל המכשולים עד צאת הכנסת לפגרת הקיץ, בעוד שלושה חודשים, הנסיגה מעזה תגיע לנקודת האל-חזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
שותפות מחודשת. ישי ושרון
צילום: דן בלילטי
צילום: ששון תירם
"בטוב טעם". לבנת והרב
צילום: ששון תירם
מומלצים